Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Yeswantpur Express - 06536


  ()
1 Bijapur (BJP)
17:40
0
1
0 km
2 Bagevadi Rd (BSRX)
18:18
18:20
2 min
1
45 km
3 Almatti (LMT)
18:43
18:45
2 min
1
63 km
4 Bagalkot (BGK)
19:30
19:35
5 min
1
97 km
5 Guledagudda Rd (GED)
19:48
19:50
2 min
1
110 km
6 Badami (BDM)
19:58
20:00
2 min
1
124 km
7 Hole Alur (HLAR)
20:23
20:25
2 min
1
143 km
8 Gadag Jn (GDG)
21:25
21:35
10 min
1
191 km
9 Annigeri (NGR)
22:04
22:05
1 min
1
213 km
10 Hubli Jn (UBL)
23:15
23:25
10 min
1
249 km
11 Haveri (HVR)
00:28
00:30
2 min
2
324 km
12 Ranibennur (RNR)
01:00
01:02
2 min
2
356 km
13 Harihar (HRR)
02:05
02:07
2 min
2
379 km
14 Davangere (DVG)
02:28
02:30
2 min
2
393 km
15 Chikjajur Jn (JRU)
03:29
03:30
1 min
2
439 km
16 Birur Jn (RRB)
04:50
04:52
2 min
2
507 km
17 Arsikere Jn (ASK)
05:45
05:50
5 min
2
552 km
18 Tumkur (TK)
07:58
08:00
2 min
2
648 km
19 Yesvantpur Jn (YPR)
09:15
0
2
712 km

Train Yeswantpur Express -06536 from to passes through following stations:


Bijapur, Bagevadi Rd, Almatti, Bagalkot, Guledagudda Rd, Badami, Hole Alur, Gadag Jn, Annigeri, Hubli Jn, Haveri, Ranibennur, Harihar, Davangere, Chikjajur Jn, Birur Jn, Arsikere Jn, Tumkur, Yesvantpur Jn,