Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Yercaud Express - 16669


  ()
1 Chennai Central (MAS)
22:40
0
1
0 km
2 Perambur (PER)
22:51
22:53
2 min
1
6 km
3 Trivellore (TRL)
23:18
23:20
2 min
1
42 km
4 Arakkonam (AJJ)
23:48
23:50
2 min
1
69 km
5 Sholinghur (SHU)
00:13
00:15
2 min
2
90 km
6 Walajah Road Jn (WJR)
00:28
00:30
2 min
2
105 km
7 Katpadi Jn (KPD)
00:53
00:55
2 min
2
130 km
8 Gudiyattam (GYM)
01:13
01:15
2 min
2
155 km
9 Ambur (AB)
01:33
01:35
2 min
2
182 km
10 Vaniyambadi (VN)
01:48
01:50
2 min
2
198 km
11 Jolarpettai (JTJ)
02:58
03:00
2 min
2
214 km
12 Tirupattur Jn (TPT)
03:08
03:10
2 min
2
221 km
13 Morappur (MAP)
03:43
03:45
2 min
2
268 km
14 Buddireddippati (BDY)
03:58
04:00
2 min
2
280 km
15 Bommidi (BQI)
04:13
04:15
2 min
2
290 km
16 Salem Jn (SA)
05:05
05:10
5 min
2
334 km
17 Sankaridrug (SGE)
05:43
05:45
2 min
2
375 km
18 Erode Jn (ED)
06:25
0
2
396 km

Train Yercaud Express -16669 from to passes through following stations:


Chennai Central, Perambur, Trivellore, Arakkonam, Sholinghur, Walajah Road Jn, Katpadi Jn, Gudiyattam, Ambur, Vaniyambadi, Jolarpettai, Tirupattur Jn, Morappur, Buddireddippati, Bommidi, Salem Jn, Sankaridrug, Erode Jn,