Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vishakapatnam Qln Special - 08577


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
09:00
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
09:30
09:32
2 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
09:47
09:49
2 min
1
34 km
4 Tuni (TUNI)
10:20
10:22
2 min
1
98 km
5 Samalkot Jn (SLO)
11:00
11:02
2 min
1
151 km
6 Rajamundry (RJY)
11:45
11:47
2 min
1
201 km
7 Tadepalligudem (TDD)
12:30
12:32
2 min
1
244 km
8 Eluru (EE)
13:07
13:09
2 min
1
291 km
9 Vijayawada Jn (BZA)
15:00
15:15
15 min
1
351 km
10 Bapatla (BPP)
16:25
16:27
2 min
1
425 km
11 Ongole (OGL)
17:28
17:30
2 min
1
489 km
12 Nellore (NLR)
18:55
18:57
2 min
1
605 km
13 Gudur Jn (GDR)
19:58
20:00
2 min
1
644 km
14 Renigunta Jn (RU)
22:00
22:15
15 min
1
727 km
15 Katpadi Jn (KPD)
00:30
00:35
5 min
2
841 km
16 Jolarpettai (JTJ)
01:53
01:55
2 min
2
925 km
17 Salem Jn (SA)
03:30
03:35
5 min
2
1045 km
18 Erode Jn (ED)
04:35
04:40
5 min
2
1107 km
19 Tiruppur (TUP)
05:23
05:25
2 min
2
1157 km
20 Podanur Jn (PTJ)
06:18
06:20
2 min
2
1201 km
21 Palghat (PGT)
07:15
07:35
20 min
2
1249 km
22 Trichur (TCR)
09:00
09:05
5 min
2
1326 km
23 Alwaye (AWY)
10:28
10:30
2 min
2
1381 km
24 Ernakulam Town (ERN)
11:05
11:15
10 min
2
1398 km
25 Kottayam (KTYM)
13:00
13:05
5 min
2
1460 km
26 Tiruvalla (TRVL)
13:33
13:35
2 min
2
1486 km
27 Chengannur (CNGR)
13:45
13:55
10 min
2
1495 km
28 Kayankulam Jn (KYJ)
14:23
14:25
2 min
2
1515 km
29 Quilon Jn (QLN)
15:30
0
2
1556 km

Train Vishakapatnam Qln Special -08577 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Tuni, Samalkot Jn, Rajamundry, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Bapatla, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Podanur Jn, Palghat, Trichur, Alwaye, Ernakulam Town, Kottayam, Tiruvalla, Chengannur, Kayankulam Jn, Quilon Jn,