Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vidarbha Expres - 12105


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
19:10
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
19:23
19:25
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
20:05
20:10
5 min
1
54 km
4 Igatpuri (IGP)
21:53
21:55
2 min
1
137 km
5 Nasik Road (NK)
22:43
22:45
2 min
1
188 km
6 Manmad Jn (MMR)
23:38
23:40
2 min
1
261 km
7 Chalisgaon Jn (CSN)
00:33
00:35
2 min
2
328 km
8 Jalgaon Jn (JL)
01:33
01:35
2 min
2
421 km
9 Bhusaval Jn (BSL)
02:20
02:25
5 min
2
445 km
10 Malkapur (MKU)
03:13
03:15
2 min
2
495 km
11 Nandura (NN)
03:38
03:40
2 min
2
523 km
12 Shegaon (SEG)
03:58
04:00
2 min
2
548 km
13 Akola Jn (AK)
04:25
04:30
5 min
2
585 km
14 Murtajapur (MZR)
05:03
05:05
2 min
2
622 km
15 Badnera Jn (BD)
06:00
06:05
5 min
2
664 km
16 Chandur (CND)
06:19
06:21
2 min
2
693 km
17 Dhamangaon (DMN)
06:35
06:37
2 min
2
709 km
18 Pulgaon Jn (PLO)
06:53
06:55
2 min
2
729 km
19 Wardha Jn (WR)
07:25
07:28
3 min
2
759 km
20 Ajni (AJNI)
08:22
08:24
2 min
2
835 km
21 Nagpur (NGP)
08:55
09:20
25 min
2
838 km
22 Bhandara Road (BRD)
10:04
10:06
2 min
2
900 km
23 Tumsar Road (TMR)
10:22
10:24
2 min
2
918 km
24 Gondia Jn (G)
11:10
0
2
968 km

Train Vidarbha Expres -12105 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Chalisgaon Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Malkapur, Nandura, Shegaon, Akola Jn, Murtajapur, Badnera Jn, Chandur, Dhamangaon, Pulgaon Jn, Wardha Jn, Ajni, Nagpur, Bhandara Road, Tumsar Road, Gondia Jn,