Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vibhuti Express - 12333


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
20:00
0
1
0 km
2 Barddhaman Jn (BWN)
21:11
21:16
5 min
1
95 km
3 Durgapur (DGR)
22:03
22:05
2 min
1
158 km
4 Asansol Jn (ASN)
22:42
22:52
10 min
1
200 km
5 Chittaranjan (CRJ)
23:15
23:16
1 min
1
225 km
6 Madhupur Jn (MDP)
23:55
23:57
2 min
1
282 km
7 Jasidih Jn (JSME)
00:21
00:26
5 min
2
311 km
8 Jhajha (JAJ)
01:22
01:30
8 min
2
355 km
9 Kiul Jn (KIUL)
02:08
02:10
2 min
2
409 km
10 Mokameh Jn (MKA)
02:45
02:47
2 min
2
443 km
11 Barh (BARH)
03:05
03:06
1 min
2
468 km
12 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
03:22
03:24
2 min
2
486 km
13 Fatwa (FUT)
03:39
03:40
1 min
2
510 km
14 Patna Jn (PNBE)
04:35
04:45
10 min
2
532 km
15 Danapur (DNR)
05:00
05:02
2 min
2
541 km
16 Bihta (BTA)
05:14
05:15
1 min
2
559 km
17 Ara (ARA)
05:37
05:39
2 min
2
581 km
18 Bihiya (BEA)
05:53
05:54
1 min
2
602 km
19 Buxar (BXR)
06:37
06:39
2 min
2
649 km
20 Dildarnagar Jn (DLN)
07:06
07:08
2 min
2
686 km
21 Mughal Sarai Jn (MGS)
08:40
09:00
20 min
2
744 km
22 Kashi (KEI)
09:30
09:31
1 min
2
755 km
23 Varanasi Jn (BSB)
09:45
09:55
10 min
2
760 km
24 Manduadih (MUV)
10:04
10:05
1 min
2
764 km
25 Gyanpur Road (GYN)
10:57
10:58
1 min
2
820 km
26 Allahabad City (ALY)
12:15
0
2
882 km

Train Vibhuti Express -12333 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Barddhaman Jn, Durgapur, Asansol Jn, Chittaranjan, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Jhajha, Kiul Jn, Mokameh Jn, Barh, Bakhtiyarpur Jn, Fatwa, Patna Jn, Danapur, Bihta, Ara, Bihiya, Buxar, Dildarnagar Jn, Mughal Sarai Jn, Kashi, Varanasi Jn, Manduadih, Gyanpur Road, Allahabad City,