Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Venkatadri Express - 12797


  ()
1 Kacheguda (KCG)
20:05
0
1
0 km
2 Umdanagar (UR)
20:29
20:30
1 min
1
21 km
3 Shadnagar (SHNR)
20:55
20:56
1 min
1
52 km
4 Jadcherla (JCL)
21:23
21:25
2 min
1
88 km
5 Mahbubnagar (MBNR)
21:42
21:44
2 min
1
106 km
6 Wanparti Road (WPR)
22:21
22:22
1 min
1
159 km
7 Gadwal (GWD)
22:44
22:45
1 min
1
181 km
8 Kurnool Town (KRNT)
23:46
23:48
2 min
1
237 km
9 DHNE (DHNE)
01:15
01:20
5 min
2
290 km
10 Gooty (GY)
02:09
02:10
1 min
2
345 km
11 Tadipatri (TU)
02:49
02:50
1 min
2
393 km
12 Kondapuram (KDP)
03:19
03:20
1 min
2
421 km
13 Muddanuru (MOO)
03:39
03:40
1 min
2
445 km
14 Yerraguntla (YA)
03:54
03:55
1 min
2
461 km
15 Kamalapuram (KKM)
04:09
04:10
1 min
2
476 km
16 Cuddapah (HX)
04:38
04:40
2 min
2
500 km
17 Nandalur (NRE)
05:19
05:20
1 min
2
540 km
18 Razampeta (RJP)
05:34
05:35
1 min
2
551 km
19 Obulavaripalli (OBVP)
05:54
05:55
1 min
2
571 km
20 Koduru (KOU)
06:09
06:10
1 min
2
584 km
21 Renigunta Jn (RU)
07:08
07:10
2 min
2
625 km
22 Tirupati (TPTY)
07:30
07:35
5 min
2
635 km
23 Pakala Jn (PAK)
08:14
08:15
1 min
2
677 km
24 Chittor (CTO)
08:55
0
2
707 km

Train Venkatadri Express -12797 from to passes through following stations:


Kacheguda, Umdanagar, Shadnagar, Jadcherla, Mahbubnagar, Wanparti Road, Gadwal, Kurnool Town, DHNE, Gooty, Tadipatri, Kondapuram, Muddanuru, Yerraguntla, Kamalapuram, Cuddapah, Nandalur, Razampeta, Obulavaripalli, Koduru, Renigunta Jn, Tirupati, Pakala Jn, Chittor,