Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Varuna Express - 14228


  ()
1 Lucknow (LKO)
17:50
0
1
0 km
2 Haidergarh (HGH)
19:03
19:05
2 min
1
57 km
3 Nihalgarh (NHH)
19:30
19:32
2 min
1
90 km
4 Musafir Khana (MFKA)
19:48
19:50
2 min
1
109 km
5 Sultanpur (SLN)
20:22
20:24
2 min
1
140 km
6 Lambhua (LBA)
20:42
20:44
2 min
1
162 km
7 Srikrishn Nagar (SKN)
21:11
21:13
2 min
1
198 km
8 Jaunpur City (JOP)
21:34
21:36
2 min
1
226 km
9 Jalalganj (JLL)
22:08
22:10
2 min
1
244 km
10 Varanasi Jn (BSB)
23:20
0
1
284 km

Train Varuna Express -14228 from to passes through following stations:


Lucknow, Haidergarh, Nihalgarh, Musafir Khana, Sultanpur, Lambhua, Srikrishn Nagar, Jaunpur City, Jalalganj, Varanasi Jn,