Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vaishali Express - 12554


  ()
1 New Delhi (NDLS)
19:50
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
20:21
20:23
2 min
1
26 km
3 Aligarh Jn (ALJN)
21:55
22:00
5 min
1
132 km
4 Tundla Jn (TDL)
23:10
23:15
5 min
1
210 km
5 Etawah (ETW)
00:13
00:15
2 min
2
302 km
6 Kanpur Central (CNB)
02:20
02:25
5 min
2
440 km
7 Lucknow (LJN)
03:45
04:05
20 min
2
511 km
8 Barabanki Jn (BBK)
04:55
04:57
2 min
2
547 km
9 Gonda Jn (GD)
06:15
06:20
5 min
2
636 km
10 Basti (BST)
07:26
07:31
5 min
2
725 km
11 Khalilabad (KLD)
08:03
08:05
2 min
2
755 km
12 Gorakhpur Jn (GKP)
09:05
09:20
15 min
2
790 km
13 Deoria Sadar (DEOS)
10:03
10:05
2 min
2
839 km
14 Siwan Jn (SV)
11:25
11:30
5 min
2
909 km
15 Chhapra (CPR)
12:25
12:30
5 min
2
969 km
16 Sonpur Jn (SEE)
13:30
13:35
5 min
2
1023 km
17 Hajipur Jn (HJP)
13:46
13:48
2 min
2
1029 km
18 Muzaffarpur Jn (MFP)
14:55
15:05
10 min
2
1082 km
19 Samastipur Jn (SPJ)
15:57
16:05
8 min
2
1134 km
20 Dalsingh Sarai (DSS)
16:26
16:28
2 min
2
1158 km
21 Barauni Jn (BJU)
17:15
0
2
1185 km

Train Vaishali Express -12554 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Aligarh Jn, Tundla Jn, Etawah, Kanpur Central, Lucknow, Barabanki Jn, Gonda Jn, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Dalsingh Sarai, Barauni Jn,