Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vaishali Express - 12553


  ()
1 Barauni Jn (BJU)
09:30
0
1
0 km
2 Dalsingh Sarai (DSS)
09:57
09:58
1 min
1
28 km
3 Samastipur Jn (SPJ)
10:23
10:33
10 min
1
51 km
4 Muzaffarpur Jn (MFP)
11:20
11:30
10 min
1
103 km
5 Hajipur Jn (HJP)
12:19
12:20
1 min
1
157 km
6 Sonpur Jn (SEE)
12:35
12:40
5 min
1
163 km
7 Chhapra (CPR)
13:40
13:45
5 min
1
216 km
8 Siwan Jn (SV)
14:30
14:35
5 min
1
277 km
9 Deoria Sadar (DEOS)
15:36
15:37
1 min
1
347 km
10 Gorakhpur Jn (GKP)
16:50
17:05
15 min
1
396 km
11 Khalilabad (KLD)
17:40
17:41
1 min
1
431 km
12 Basti (BST)
18:07
18:12
5 min
1
460 km
13 Gonda Jn (GD)
19:20
19:25
5 min
1
550 km
14 Barabanki Jn (BBK)
21:08
21:10
2 min
1
638 km
15 Lucknow (LJN)
22:05
22:25
20 min
1
674 km
16 Kanpur Central (CNB)
23:55
23:59
4 min
1
746 km
17 Etawah (ETW)
01:39
01:40
1 min
2
884 km
18 Tundla Jn (TDL)
02:50
02:55
5 min
2
976 km
19 Aligarh Jn (ALJN)
03:55
04:00
5 min
2
1054 km
20 Ghaziabad (GZB)
05:48
05:50
2 min
2
1160 km
21 New Delhi (NDLS)
06:30
0
2
1185 km

Train Vaishali Express -12553 from to passes through following stations:


Barauni Jn, Dalsingh Sarai, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Siwan Jn, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn, Khalilabad, Basti, Gonda Jn, Barabanki Jn, Lucknow, Kanpur Central, Etawah, Tundla Jn, Aligarh Jn, Ghaziabad, New Delhi,