Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vaigai Express - 12635


  ()
1 Chennai Egmore (MS)
12:40
0
1
0 km
2 Tambaram (TBM)
13:04
13:05
1 min
1
25 km
3 Chengalpattu (CGL)
13:33
13:35
2 min
1
56 km
4 Melmaruvattur (MLMR)
14:04
14:05
1 min
1
92 km
5 Villuparam Jn (VM)
15:00
15:05
5 min
1
159 km
6 Vridhachalam Jn (VRI)
15:40
15:42
2 min
1
213 km
7 Ariyalur (ALU)
16:24
16:25
1 min
1
267 km
8 Tiruchchirapali (TPJ)
17:50
17:55
5 min
1
336 km
9 Dindigul Jn (DG)
19:08
19:10
2 min
1
431 km
10 Madurai Jn (MDU)
20:35
0
1
497 km

Train Vaigai Express -12635 from to passes through following stations:


Chennai Egmore, Tambaram, Chengalpattu, Melmaruvattur, Villuparam Jn, Vridhachalam Jn, Ariyalur, Tiruchchirapali, Dindigul Jn, Madurai Jn,