Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Utkal Express - 18477


  ()
1 Puri (PURI)
21:10
0
1
0 km
2 Sakhi Gopal (SIL)
21:35
21:36
1 min
1
17 km
3 Khurda Road Jn (KUR)
22:15
22:20
5 min
1
44 km
4 Bhubaneswar (BBS)
22:40
22:45
5 min
1
63 km
5 Cuttack (CTC)
23:15
23:20
5 min
1
91 km
6 Jharsuguda Jn (JSG)
11:30
11:40
10 min
2
785 km
7 Brajrajnagar (BRJN)
11:49
11:50
1 min
2
798 km
8 Belpahar (BPH)
11:59
12:00
1 min
2
807 km
9 Raigarh (RIG)
12:35
12:36
1 min
2
859 km
10 Kharsia (KHS)
13:03
13:04
1 min
2
892 km
11 Sakti (SKT)
13:17
13:18
1 min
2
908 km
12 Baradwar (BUA)
13:30
13:31
1 min
2
923 km
13 Champa (CPH)
13:48
13:53
5 min
2
938 km
14 Naila (NIA)
14:03
14:04
1 min
2
949 km
15 Akaltara (AKT)
14:17
14:18
1 min
2
964 km
16 Bilaspur Jn (BSP)
15:10
15:25
15 min
2
991 km
17 Kargi Road (KGB)
15:54
15:55
1 min
2
1023 km
18 Belgahna (BIG)
16:13
16:14
1 min
2
1038 km
19 Pendra Road (PND)
17:20
17:25
5 min
2
1092 km
20 Anuppur Jn (APR)
18:20
18:30
10 min
2
1142 km
21 Amlai (AAL)
18:41
18:42
1 min
2
1155 km
22 Burhar (BUH)
18:53
18:54
1 min
2
1163 km
23 Shahdol (SDL)
19:25
19:30
5 min
2
1183 km
24 Birsinghpur (BRS)
20:05
20:06
1 min
2
1220 km
25 Nowrozabad (NRZB)
20:15
20:16
1 min
2
1227 km
26 Umaria (UMR)
20:45
20:50
5 min
2
1250 km
27 Chandia Road (CHD)
21:07
21:08
1 min
2
1269 km
28 KMZ (KMZ)
22:55
23:10
15 min
2
1308 km
29 Damoh (DMO)
00:43
00:45
2 min
3
1418 km
30 Patharia (PHA)
01:05
01:07
2 min
3
1444 km
31 Saugor (SGO)
01:57
02:00
3 min
3
1495 km
32 Khurai (KYE)
02:58
03:00
2 min
3
1548 km
33 Bina Jn (BINA)
03:45
04:25
40 min
3
1570 km
34 Lalitpur (LAR)
05:09
05:10
1 min
3
1632 km
35 Babina (BAB)
05:54
05:55
1 min
3
1697 km
36 Jhansi Jn (JHS)
06:35
06:45
10 min
3
1722 km
37 Datia (DAA)
07:06
07:07
1 min
3
1747 km
38 Dabra (DBA)
07:31
07:32
1 min
3
1777 km
39 Gwalior (GWL)
08:40
08:45
5 min
3
1819 km
40 Morena (MRA)
09:13
09:14
1 min
3
1858 km
41 Dhaulpur (DHO)
09:38
09:39
1 min
3
1885 km
42 Agra Cantt (AGC)
10:45
10:55
10 min
3
1938 km
43 Raja Ki Mandi (RKM)
11:03
11:04
1 min
3
1942 km
44 Mathura Jn (MTJ)
11:55
12:00
5 min
3
1991 km
45 Faridabad (FDB)
13:30
13:31
1 min
3
2104 km
46 H Nizamuddin (NZM)
14:05
14:35
30 min
3
2125 km
47 Ghaziabad (GZB)
15:11
15:13
2 min
3
2148 km
48 Meerut City (MTC)
15:55
16:00
5 min
3
2195 km
49 Muzaffarnagar (MOZ)
17:09
17:10
1 min
3
2250 km
50 Deoband (DBD)
18:20
18:21
1 min
3
2274 km
51 Tapri (TPZ)
19:01
19:02
1 min
3
2302 km
52 Roorkee (RK)
19:32
19:33
1 min
3
2334 km
53 Haridwar Jn (HW)
20:30
0
3
2379 km

Train Utkal Express -18477 from to passes through following stations:


Puri, Sakhi Gopal, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jharsuguda Jn, Brajrajnagar, Belpahar, Raigarh, Kharsia, Sakti, Baradwar, Champa, Naila, Akaltara, Bilaspur Jn, Kargi Road, Belgahna, Pendra Road, Anuppur Jn, Amlai, Burhar, Shahdol, Birsinghpur, Nowrozabad, Umaria, Chandia Road, KMZ, Damoh, Patharia, Saugor, Khurai, Bina Jn, Lalitpur, Babina, Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin, Ghaziabad, Meerut City, Muzaffarnagar, Deoband, Tapri, Roorkee, Haridwar Jn,