Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Upasana Express - 12327


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
13:10
0
1
0 km
2 Asansol Jn (ASN)
15:42
15:47
5 min
1
200 km
3 Madhupur Jn (MDP)
16:44
16:46
2 min
1
282 km
4 Jasidih Jn (JSME)
17:10
17:12
2 min
1
311 km
5 Jhajha (JAJ)
18:10
18:15
5 min
1
355 km
6 Kiul Jn (KIUL)
18:53
18:55
2 min
1
409 km
7 Mokameh Jn (MKA)
19:26
19:28
2 min
1
443 km
8 Patna Jn (PNBE)
21:00
21:10
10 min
1
532 km
9 Buxar (BXR)
22:36
22:38
2 min
1
649 km
10 Mughal Sarai Jn (MGS)
00:30
00:50
20 min
2
744 km
11 Varanasi Jn (BSB)
01:25
01:55
30 min
2
760 km
12 Sultanpur (SLN)
03:45
03:47
2 min
2
904 km
13 Lucknow (LKO)
07:20
07:35
15 min
2
1043 km
14 Bareilly (BE)
11:10
11:15
5 min
2
1278 km
15 Moradabad (MB)
12:45
13:00
15 min
2
1369 km
16 Haridwar Jn (HW)
16:00
16:05
5 min
2
1536 km
17 Dehradun (DDN)
18:00
0
2
1587 km

Train Upasana Express -12327 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Asansol Jn, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Jhajha, Kiul Jn, Mokameh Jn, Patna Jn, Buxar, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Sultanpur, Lucknow, Bareilly, Moradabad, Haridwar Jn, Dehradun,