Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Unchahar Express - 14218


  ()
1 Chandigarh (CDG)
16:25
0
1
0 km
2 Ambala Cant Jn (UMB)
17:10
17:25
15 min
1
68 km
3 Shahbad Marknda (SHDM)
17:44
17:46
2 min
1
87 km
4 Kurukshetra Jn (KKDE)
18:09
18:11
2 min
1
109 km
5 Karnal (KUN)
18:38
18:40
2 min
1
143 km
6 Panipat Jn (PNP)
19:11
19:13
2 min
1
177 km
7 Samalkha (SMK)
19:28
19:30
2 min
1
194 km
8 Ganaur (GNU)
19:44
19:46
2 min
1
206 km
9 Sonipat (SNP)
20:02
20:04
2 min
1
222 km
10 Narela (NUR)
20:21
20:23
2 min
1
239 km
11 Subzi Mandi (SZM)
20:55
20:57
2 min
1
262 km
12 Delhi (DLI)
21:15
21:40
25 min
1
265 km
13 Sahibabad (SBB)
21:58
22:00
2 min
1
278 km
14 Ghaziabad (GZB)
22:13
22:15
2 min
1
285 km
15 Khurja Jn (KRJ)
23:01
23:04
3 min
1
348 km
16 Aligarh Jn (ALJN)
23:35
23:40
5 min
1
391 km
17 Hathras Jn (HRS)
00:03
00:06
3 min
2
421 km
18 Tundla Jn (TDL)
00:58
01:06
8 min
2
469 km
19 Firozabad (FZD)
01:23
01:28
5 min
2
485 km
20 Shikohabad Jn (SKB)
01:46
01:51
5 min
2
505 km
21 Etawah (ETW)
02:46
02:51
5 min
2
561 km
22 Bharthana (BNT)
03:05
03:07
2 min
2
581 km
23 Phaphund (PHD)
03:34
03:36
2 min
2
617 km
24 Rura (RURA)
04:02
04:04
2 min
2
656 km
25 Kanpur Central (CNB)
05:05
05:30
25 min
2
699 km
26 Unnao Jn (ON)
05:53
05:55
2 min
2
716 km
27 Takia (TQA)
07:00
07:02
2 min
2
759 km
28 Lalganj (LLJ)
07:33
07:35
2 min
2
783 km
29 Dalmau Jn (DMW)
07:50
07:52
2 min
2
797 km
30 Unchahar Jn (UCR)
08:30
08:32
2 min
2
828 km
31 Pwn Klaknder Rd (PQN)
08:41
08:43
2 min
2
839 km
32 Garhi Manikpur (GRMR)
08:51
08:53
2 min
2
846 km
33 Kunda Harnamgnj (KHNM)
09:04
09:06
2 min
2
858 km
34 Lalgopalganj (LGO)
09:34
09:36
2 min
2
873 km
35 Phaphamau Jn (PFM)
10:31
10:33
2 min
2
901 km
36 Prayag (PRG)
10:55
10:57
2 min
2
907 km
37 Allahabad Jn (ALD)
11:20
0
2
913 km

Train Unchahar Express -14218 from to passes through following stations:


Chandigarh, Ambala Cant Jn, Shahbad Marknda, Kurukshetra Jn, Karnal, Panipat Jn, Samalkha, Ganaur, Sonipat, Narela, Subzi Mandi, Delhi, Sahibabad, Ghaziabad, Khurja Jn, Aligarh Jn, Hathras Jn, Tundla Jn, Firozabad, Shikohabad Jn, Etawah, Bharthana, Phaphund, Rura, Kanpur Central, Unnao Jn, Takia, Lalganj, Dalmau Jn, Unchahar Jn, Pwn Klaknder Rd, Garhi Manikpur, Kunda Harnamgnj, Lalgopalganj, Phaphamau Jn, Prayag, Allahabad Jn,