Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ujjaini Express - 14309


  ()
1 Ujjain Jn (UJN)
15:00
0
1
0 km
2 Maksi (MKC)
15:58
16:00
2 min
1
41 km
3 Shajapur (SFY)
16:23
16:25
2 min
1
69 km
4 Biyavra Rajgarh (BRRG)
17:52
17:54
2 min
1
158 km
5 Ruthiyai (RTA)
19:20
19:25
5 min
1
235 km
6 Guna (GUNA)
20:00
20:15
15 min
1
255 km
7 Ashok Nagar (ASKN)
21:18
21:20
2 min
1
300 km
8 Mungaoli (MNV)
22:13
22:15
2 min
1
345 km
9 Bina Jn (BINA)
00:05
00:30
25 min
2
374 km
10 Lalitpur (LAR)
01:13
01:15
2 min
2
436 km
11 Jhansi Jn (JHS)
03:10
03:20
10 min
2
526 km
12 Gwalior (GWL)
04:35
04:45
10 min
2
623 km
13 Morena (MRA)
05:16
05:18
2 min
2
662 km
14 Dhaulpur (DHO)
05:41
05:43
2 min
2
689 km
15 Agra Cantt (AGC)
07:00
07:10
10 min
2
742 km
16 Raja Ki Mandi (RKM)
07:17
07:19
2 min
2
746 km
17 Mathura Jn (MTJ)
08:05
08:10
5 min
2
796 km
18 Kosi Kalan (KSV)
08:38
08:40
2 min
2
837 km
19 Faridabad (FDB)
10:19
10:21
2 min
2
908 km
20 H Nizamuddin (NZM)
11:10
11:30
20 min
2
929 km
21 Ghaziabad (GZB)
12:08
12:10
2 min
2
952 km
22 Meerut City (MTC)
12:50
12:52
2 min
2
999 km
23 Muzaffarnagar (MOZ)
13:36
13:38
2 min
2
1055 km
24 Deoband (DBD)
13:58
14:00
2 min
2
1078 km
25 Saharanpur (SRE)
15:00
15:35
35 min
2
1113 km
26 Roorkee (RK)
16:03
16:05
2 min
2
1148 km
27 Haridwar Jn (HW)
16:47
16:57
10 min
2
1193 km
28 Dehradun (DDN)
19:00
0
2
1245 km

Train Ujjaini Express -14309 from to passes through following stations:


Ujjain Jn, Maksi, Shajapur, Biyavra Rajgarh, Ruthiyai, Guna, Ashok Nagar, Mungaoli, Bina Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Kosi Kalan, Faridabad, H Nizamuddin, Ghaziabad, Meerut City, Muzaffarnagar, Deoband, Saharanpur, Roorkee, Haridwar Jn, Dehradun,