Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Udyan Express - 16529


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
08:05
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
08:18
08:20
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
08:58
09:00
2 min
1
54 km
4 Lonavala (LNL)
10:33
10:35
2 min
1
128 km
5 Pune Jn (PUNE)
11:40
11:45
5 min
1
192 km
6 Daund Jn (DD)
13:00
13:10
10 min
1
268 km
7 Kurduvadi (KWV)
14:58
15:00
2 min
1
377 km
8 Solapur Jn (SUR)
16:05
16:20
15 min
1
455 km
9 Akalkot Road (AKOR)
16:48
16:50
2 min
1
491 km
10 Dudhani (DUD)
17:23
17:25
2 min
1
519 km
11 Ganagapur Road (GUR)
17:48
17:50
2 min
1
542 km
12 Gulbarga (GR)
18:43
18:45
2 min
1
568 km
13 Shahabad (SDB)
19:08
19:10
2 min
1
595 km
14 Wadi (WADI)
19:50
19:55
5 min
1
605 km
15 Nalwar (NW)
20:08
20:10
2 min
1
619 km
16 Yadgir (YG)
20:29
20:31
2 min
1
644 km
17 Narayanpet Road (NRPD)
20:51
20:53
2 min
1
667 km
18 Krishna (KSN)
21:09
21:11
2 min
1
687 km
19 Raichur (RC)
21:43
21:45
2 min
1
713 km
20 Manthralayam Rd (MALM)
22:12
22:14
2 min
1
741 km
21 Adoni (AD)
22:56
22:58
2 min
1
782 km
22 Guntakal Jn (GTL)
00:05
00:10
5 min
2
833 km
23 Gooty (GY)
00:48
00:50
2 min
2
862 km
24 Anantapur (ATP)
02:38
02:40
2 min
2
919 km
25 Dharmavaram Jn (DMM)
04:10
04:15
5 min
2
953 km
26 Sai P Nilayam (SSPN)
04:45
04:47
2 min
2
986 km
27 Penukonda (PKD)
05:07
05:09
2 min
2
1006 km
28 Hindupur (HUP)
05:48
05:50
2 min
2
1043 km
29 Gauribidanur (GBD)
06:18
06:20
2 min
2
1066 km
30 Dodballapur (DBU)
07:01
07:03
2 min
2
1106 km
31 Yelhanka Jn (YNK)
07:23
07:25
2 min
2
1126 km
32 Bangalore East (BNCE)
08:03
08:05
2 min
2
1146 km
33 Bangalore Cant (BNC)
08:10
08:15
5 min
2
1149 km
34 Bangalore Cy Jn (SBC)
08:50
0
2
1153 km

Train Udyan Express -16529 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Lonavala, Pune Jn, Daund Jn, Kurduvadi, Solapur Jn, Akalkot Road, Dudhani, Ganagapur Road, Gulbarga, Shahabad, Wadi, Nalwar, Yadgir, Narayanpet Road, Krishna, Raichur, Manthralayam Rd, Adoni, Guntakal Jn, Gooty, Anantapur, Dharmavaram Jn, Sai P Nilayam, Penukonda, Hindupur, Gauribidanur, Dodballapur, Yelhanka Jn, Bangalore East, Bangalore Cant, Bangalore Cy Jn,