Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tungabhadra Express - 17607


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
07:30
0
1
0 km
2 Kacheguda (KCG)
07:43
07:45
2 min
1
8 km
3 Malakpet Kcg (MXT)
07:47
07:48
1 min
1
9 km
4 Kcg Falaknuma (FM)
07:59
08:00
1 min
1
15 km
5 Umdanagar (UR)
08:16
08:17
1 min
1
28 km
6 Timmapur (TMX)
08:29
08:30
1 min
1
45 km
7 Shadnagar (SHNR)
08:59
09:00
1 min
1
60 km
8 Jadcherla (JCL)
09:34
09:35
1 min
1
96 km
9 Mahbubnagar (MBNR)
10:01
10:03
2 min
1
113 km
10 Wanparti Road (WPR)
10:39
10:40
1 min
1
167 km
11 Sriramnagar (SRNR)
10:53
10:54
1 min
1
176 km
12 Gadwal (GWD)
11:07
11:08
1 min
1
188 km
13 Kurnool Town (KRNT)
12:30
0
1
244 km

Train Tungabhadra Express -17607 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Kacheguda, Malakpet Kcg, Kcg Falaknuma, Umdanagar, Timmapur, Shadnagar, Jadcherla, Mahbubnagar, Wanparti Road, Sriramnagar, Gadwal, Kurnool Town,