Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tulsi Express - 11069


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
05:20
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
05:38
05:40
2 min
1
18 km
3 Kalyan Jn (KYN)
06:05
06:10
5 min
1
38 km
4 Igatpuri (IGP)
07:53
07:55
2 min
1
121 km
5 Nasik Road (NK)
08:43
08:45
2 min
1
172 km
6 Manmad Jn (MMR)
09:40
09:45
5 min
1
245 km
7 Bhusaval Jn (BSL)
12:20
12:30
10 min
1
429 km
8 Burhanpur (BAU)
13:18
13:20
2 min
1
484 km
9 Khandwa (KNW)
14:30
14:35
5 min
1
553 km
10 Harda (HD)
15:43
15:45
2 min
1
661 km
11 Timarni (TBN)
16:03
16:05
2 min
1
675 km
12 Itarsi Jn (ET)
17:00
17:10
10 min
1
736 km
13 Habibganj (HBJ)
18:33
18:35
2 min
1
822 km
14 Bhopal Jn (BPL)
18:50
18:55
5 min
1
828 km
15 Bina Jn (BINA)
21:45
21:50
5 min
1
966 km
16 Lalitpur (LAR)
22:31
22:33
2 min
1
1029 km
17 Jhansi Jn (JHS)
00:05
00:25
20 min
2
1119 km
18 Mau Ranipur (MRPR)
01:28
01:30
2 min
2
1182 km
19 Harpalpur (HPP)
01:53
01:55
2 min
2
1204 km
20 Mahoba (MBA)
02:43
02:45
2 min
2
1257 km
21 Banda Jn (BNDA)
04:15
04:25
10 min
2
1310 km
22 Atarra (ATE)
04:58
05:00
2 min
2
1342 km
23 Chitrakot (CKTD)
05:35
05:37
2 min
2
1379 km
24 Manikpur Jn (MKP)
06:50
06:55
5 min
2
1410 km
25 Allahabad Jn (ALD)
08:50
0
2
1511 km

Train Tulsi Express -11069 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Harda, Timarni, Itarsi Jn, Habibganj, Bhopal Jn, Bina Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Mau Ranipur, Harpalpur, Mahoba, Banda Jn, Atarra, Chitrakot, Manikpur Jn, Allahabad Jn,