Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Trishatabdi Express - 2913


  ()
1 Indore Jn Bg (INDB)
20:50
0
1
0 km
2 Dewas (DWX)
21:24
21:26
2 min
1
39 km
3 Ujjain Jn (UJN)
22:15
22:40
25 min
1
80 km
4 Maksi (MKC)
23:18
23:20
2 min
1
121 km
5 Berchha (BCH)
23:36
23:38
2 min
1
140 km
6 Shujalpur (SJP)
00:15
00:17
2 min
2
183 km
7 Habibganj (HBJ)
01:56
01:58
2 min
2
269 km
8 Betul (BZU)
05:16
05:18
2 min
2
462 km
9 Amla Jn (AMLA)
05:41
05:43
2 min
2
484 km
10 Multai (MTY)
05:58
06:00
2 min
2
507 km
11 Pandhurna (PAR)
06:43
06:45
2 min
2
548 km
12 Katol (KATL)
07:13
07:15
2 min
2
591 km
13 Nagpur (NGP)
08:25
0
2
652 km

Train Trishatabdi Express -2913 from Indore Jn Bg to Nagpur passes through following stations:


Indore Jn Bg, Dewas, Ujjain Jn, Maksi, Berchha, Shujalpur, Habibganj, Betul, Amla Jn, Multai, Pandhurna, Katol, Nagpur,