Train Schedule

Chennai Egmore (MS)
Arr. Starts
Dep. 08:15
Tambaram (TBM)
Arr. 08:42
Dep. 08:43
Chengalpattu (CGL)
Arr. 09:13
Dep. 09:15
Melmaruvattur (MLMR)
Arr. 09:44
Dep. 09:45
Tindivanam (TMV)
Arr. 10:14
Dep. 10:15
Villuparam Jn (VM)
Arr. 11:10
Dep. 11:20
Panruti (PRT)
Arr. 11:43
Dep. 11:44
Tirupadripulyur (TDPR)
Arr. 12:06
Dep. 12:07
Cuddalore Port (CUPJ)
Arr. 12:15
Dep. 12:16
Chidambaram (CDM)
Arr. 12:49
Dep. 12:50
Sirkazhi (SY)
Arr. 13:09
Dep. 13:10
Vithisvarankol (VDL)
Arr. 13:19
Dep. 13:20
Mayiladuturai J (MV)
Arr. 13:38
Dep. 13:40
Aduturai (ADT)
Arr. 13:58
Dep. 13:59
Kumbakonam (KMU)
Arr. 14:09
Dep. 14:10
Papanasam (PML)
Arr. 14:23
Dep. 14:24
Thanjavur (TJ)
Arr. 14:43
Dep. 14:45
Budalur (BAL)
Arr. 14:59
Dep. 15:00
Tiruchchirapali (TPJ)
Arr. 16:35
Dep. Ends