Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tirupati Bilaspur Express - 17482


  ()
1 Tirupati (TPTY)
10:35
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
10:50
10:52
2 min
1
10 km
3 Sri Kalahasti (KHT)
11:15
11:16
1 min
1
33 km
4 Venkatagiri (VKI)
11:39
11:40
1 min
1
58 km
5 Vendodu (VDD)
11:59
12:00
1 min
1
74 km
6 Gudur Jn (GDR)
13:00
13:15
15 min
1
93 km
7 Nellore (NLR)
13:39
13:41
2 min
1
132 km
8 Bitragunta (BTTR)
14:10
14:11
1 min
1
166 km
9 Kavali (KVZ)
14:28
14:29
1 min
1
182 km
10 Singarayakonda (SKM)
14:54
14:55
1 min
1
220 km
11 Tanguturu (TNR)
15:04
15:05
1 min
1
229 km
12 Ongole (OGL)
15:30
15:31
1 min
1
248 km
13 Ammanabrolu (ANB)
15:48
15:49
1 min
1
263 km
14 Chinna Ganjam (CJM)
15:59
16:01
2 min
1
277 km
15 Vetapalemu (VTM)
16:10
16:11
1 min
1
289 km
16 Chirala (CLX)
16:19
16:20
1 min
1
297 km
17 Bapatla (BPP)
16:32
16:33
1 min
1
312 km
18 Nidubrolu (NDO)
16:51
16:52
1 min
1
333 km
19 Tsunduru (TSR)
17:01
17:02
1 min
1
343 km
20 Tenali Jn (TEL)
17:16
17:17
1 min
1
355 km
21 Duggirala (DIG)
17:24
17:25
1 min
1
364 km
22 Vijayawada Jn (BZA)
18:30
18:50
20 min
1
386 km
23 Gudivada Jn (GDV)
20:03
20:05
2 min
1
430 km
24 Kaikolur (KKLR)
20:34
20:35
1 min
1
459 km
25 Akividu (AKVD)
20:54
20:55
1 min
1
476 km
26 Bhimavaram Town (BVRT)
21:29
21:30
1 min
1
493 km
27 Attili (AL)
21:59
22:00
1 min
1
514 km
28 Tanuku (TNKU)
22:19
22:20
1 min
1
525 km
29 Nidadavolu Jn (NDD)
23:08
23:09
1 min
1
542 km
30 Kovvur (KVR)
23:26
23:27
1 min
1
557 km
31 Rajamundry (RJY)
23:50
00:25
35 min
2
564 km
32 Dwarapudi (DWP)
00:41
00:43
2 min
2
584 km
33 Anaparti (APT)
00:48
00:49
1 min
2
588 km
34 Samalkot Jn (SLO)
01:10
01:11
1 min
2
614 km
35 Pithapuram (PAP)
01:23
01:24
1 min
2
626 km
36 Annavaram (ANV)
01:41
01:42
1 min
2
651 km
37 Tuni (TUNI)
01:57
01:58
1 min
2
668 km
38 Ellamanchili (YLM)
02:28
02:29
1 min
2
708 km
39 Anakapalle (AKP)
02:47
02:48
1 min
2
732 km
40 Duvvada (DVD)
03:48
04:00
12 min
2
748 km
41 Vishakapatnam (VSKP)
04:40
05:00
20 min
2
765 km
42 Simhachalam (SCM)
05:14
05:16
2 min
2
773 km
43 Kottavalasa (KTV)
05:31
05:32
1 min
2
791 km
44 Vizianagram Jn (VZM)
06:08
06:13
5 min
2
826 km
45 Bobbili (VBL)
06:58
07:00
2 min
2
879 km
46 Parvatipuram (PVP)
07:20
07:21
1 min
2
903 km
47 Parvatipuram Tn (PVPT)
07:25
07:26
1 min
2
905 km
48 Rayagada (RGDA)
08:10
08:20
10 min
2
950 km
49 Singapuram Road (SPRD)
08:34
08:35
1 min
2
959 km
50 Therubali (THV)
08:47
08:48
1 min
2
968 km
51 Muniguda (MNGD)
09:24
09:25
1 min
2
1004 km
52 Ambodala (AMB)
09:47
09:48
1 min
2
1029 km
53 Norla Road (NRLR)
10:12
10:13
1 min
2
1054 km
54 Rupra Road (RPRD)
10:22
10:23
1 min
2
1060 km
55 Kesinga (KSNG)
10:39
10:40
1 min
2
1077 km
56 Titlagarh (TIG)
11:05
11:15
10 min
2
1090 km
57 Kantabanji (KBJ)
11:40
11:50
10 min
2
1123 km
58 Harishanker Rd (HSK)
12:09
12:10
1 min
2
1146 km
59 Nawapara Road (NPD)
12:32
12:33
1 min
2
1176 km
60 Khariar Road (KRAR)
12:47
12:48
1 min
2
1187 km
61 Bagbahra (BGBR)
13:07
13:08
1 min
2
1208 km
62 Mahasamund (MSMD)
13:34
13:35
1 min
2
1239 km
63 Raipur Jn (R)
15:10
15:35
25 min
2
1292 km
64 Tilda (TLD)
16:07
16:08
1 min
2
1330 km
65 Bhatapara (BYT)
16:29
16:30
1 min
2
1356 km
66 Bilaspur Jn (BSP)
17:45
0
2
1403 km

Train Tirupati Bilaspur Express -17482 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Venkatagiri, Vendodu, Gudur Jn, Nellore, Bitragunta, Kavali, Singarayakonda, Tanguturu, Ongole, Ammanabrolu, Chinna Ganjam, Vetapalemu, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tsunduru, Tenali Jn, Duggirala, Vijayawada Jn, Gudivada Jn, Kaikolur, Akividu, Bhimavaram Town, Attili, Tanuku, Nidadavolu Jn, Kovvur, Rajamundry, Dwarapudi, Anaparti, Samalkot Jn, Pithapuram, Annavaram, Tuni, Ellamanchili, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam, Simhachalam, Kottavalasa, Vizianagram Jn, Bobbili, Parvatipuram, Parvatipuram Tn, Rayagada, Singapuram Road, Therubali, Muniguda, Ambodala, Norla Road, Rupra Road, Kesinga, Titlagarh, Kantabanji, Harishanker Rd, Nawapara Road, Khariar Road, Bagbahra, Mahasamund, Raipur Jn, Tilda, Bhatapara, Bilaspur Jn,