Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tirupati Bhubaneswar Special - 08472


  ()
1 Tirupati (TPTY)
14:00
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
14:15
14:20
5 min
1
10 km
3 Gudur Jn (GDR)
16:10
16:12
2 min
1
93 km
4 Nellore (NLR)
16:42
16:44
2 min
1
132 km
5 Ongole (OGL)
18:10
18:12
2 min
1
248 km
6 Tenali Jn (TEL)
20:00
20:02
2 min
1
355 km
7 Guntur Jn (GNT)
20:45
21:05
20 min
1
380 km
8 Vijayawada Jn (BZA)
22:05
22:15
10 min
1
412 km
9 Eluru (EE)
23:05
23:07
2 min
1
471 km
10 Tadepalligudem (TDD)
23:37
23:39
2 min
1
519 km
11 Rajamundry (RJY)
00:50
00:52
2 min
2
561 km
12 Samalkot Jn (SLO)
01:40
01:42
2 min
2
611 km
13 Duvvada (DVD)
04:28
04:30
2 min
2
745 km
14 Vishakapatnam (VSKP)
05:00
05:20
20 min
2
762 km
15 Vizianagram Jn (VZM)
06:20
06:22
2 min
2
823 km
16 Srikakulam Road (CHE)
07:33
07:35
2 min
2
867 km
17 Palasa (PSA)
09:05
09:07
2 min
2
965 km
18 Berhampur (BAM)
10:25
10:27
2 min
2
1039 km
19 Balugan (BALU)
12:00
12:02
2 min
2
1115 km
20 Khurda Road Jn (KUR)
13:25
13:30
5 min
2
1186 km
21 Bhubaneswar (BBS)
14:00
0
2
1205 km

Train Tirupati Bhubaneswar Special -08472 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Tenali Jn, Guntur Jn, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Rajamundry, Samalkot Jn, Duvvada, Vishakapatnam, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Berhampur, Balugan, Khurda Road Jn, Bhubaneswar,