Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tirupati Aurangabad Special - 07405


  ()
1 Tirupati (TPTY)
09:00
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
09:15
09:20
5 min
1
10 km
3 Gudur Jn (GDR)
11:25
11:27
2 min
1
93 km
4 Nellore (NLR)
11:48
11:50
2 min
1
132 km
5 Ongole (OGL)
13:23
13:25
2 min
1
248 km
6 Tenali Jn (TEL)
14:38
14:40
2 min
1
355 km
7 Vijayawada Jn (BZA)
15:55
16:10
15 min
1
386 km
8 Khammam (KMT)
17:20
17:22
2 min
1
487 km
9 Warangal (WL)
19:05
19:07
2 min
1
595 km
10 Kazipet Jn (KZJ)
19:23
19:25
2 min
1
605 km
11 Secunderabad Jn (SC)
22:20
22:40
20 min
1
737 km
12 Bolarum (BMO)
22:58
23:00
2 min
1
751 km
13 Kamareddi (KMC)
01:00
01:02
2 min
2
845 km
14 Nizamabad (NZB)
01:58
02:00
2 min
2
897 km
15 Basar (BSX)
02:28
02:30
2 min
2
927 km
16 Dharmabad (DAB)
03:00
03:02
2 min
2
936 km
17 Mudkhed (MUE)
04:03
04:05
2 min
2
986 km
18 Nanded (NED)
04:30
04:35
5 min
2
1008 km
19 Purna Jn (PAU)
05:10
05:20
10 min
2
1038 km
20 Parbhani Jn (PBN)
05:50
05:52
2 min
2
1067 km
21 Jalna (J)
07:40
07:42
2 min
2
1182 km
22 Aurangabad (AWB)
09:15
0
2
1244 km

Train Tirupati Aurangabad Special -07405 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Bolarum, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Dharmabad, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Jalna, Aurangabad,