Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tirumala Express - 17487


  ()
1 Tirupati (TPTY)
20:50
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
21:03
21:05
2 min
1
10 km
3 Sri Kalahasti (KHT)
21:26
21:27
1 min
1
33 km
4 Venkatagiri (VKI)
21:47
21:48
1 min
1
58 km
5 Vendodu (VDD)
22:04
22:05
1 min
1
74 km
6 Gudur Jn (GDR)
22:45
22:50
5 min
1
93 km
7 Nellore (NLR)
23:14
23:16
2 min
1
132 km
8 Bitragunta (BTTR)
23:42
23:43
1 min
1
166 km
9 Kavali (KVZ)
23:57
23:58
1 min
1
182 km
10 Ongole (OGL)
00:52
00:53
1 min
2
248 km
11 Chirala (CLX)
01:27
01:29
2 min
2
297 km
12 Bapatla (BPP)
01:42
01:44
2 min
2
312 km
13 Nidubrolu (NDO)
01:59
02:01
2 min
2
333 km
14 Tenali Jn (TEL)
02:16
02:18
2 min
2
355 km
15 Vijayawada Jn (BZA)
03:20
03:30
10 min
2
386 km
16 Nuzvid (NZD)
04:03
04:05
2 min
2
427 km
17 Eluru (EE)
04:21
04:22
1 min
2
446 km
18 Bhimadolu (BMD)
04:38
04:39
1 min
2
465 km
19 Tadepalligudem (TDD)
04:59
05:00
1 min
2
493 km
20 Nidadavolu Jn (NDD)
05:17
05:18
1 min
2
513 km
21 Kovvur (KVR)
05:32
05:33
1 min
2
528 km
22 Rajamundry (RJY)
06:02
06:07
5 min
2
536 km
23 Kadiyan (KYM)
06:18
06:19
1 min
2
546 km
24 Dwarapudi (DWP)
06:27
06:28
1 min
2
555 km
25 Anaparti (APT)
06:32
06:33
1 min
2
559 km
26 Bikkavolu (BVL)
06:40
06:41
1 min
2
569 km
27 Medapadu (MPU)
06:49
06:50
1 min
2
577 km
28 Samalkot Jn (SLO)
06:56
06:58
2 min
2
586 km
29 Pithapuram (PAP)
07:11
07:12
1 min
2
598 km
30 Annavaram (ANV)
07:29
07:30
1 min
2
623 km
31 Tuni (TUNI)
07:49
07:50
1 min
2
639 km
32 Narsipatnam Rd (NRP)
08:05
08:06
1 min
2
661 km
33 Ellamanchili (YLM)
08:21
08:22
1 min
2
679 km
34 Anakapalle (AKP)
08:59
09:00
1 min
2
703 km
35 Duvvada (DVD)
10:08
10:10
2 min
2
719 km
36 Vishakapatnam (VSKP)
10:55
0
2
736 km

Train Tirumala Express -17487 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Venkatagiri, Vendodu, Gudur Jn, Nellore, Bitragunta, Kavali, Ongole, Chirala, Bapatla, Nidubrolu, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Nuzvid, Eluru, Bhimadolu, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Kovvur, Rajamundry, Kadiyan, Dwarapudi, Anaparti, Bikkavolu, Medapadu, Samalkot Jn, Pithapuram, Annavaram, Tuni, Narsipatnam Rd, Ellamanchili, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam,