Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tatanagar Danapur Express - 18183


  ()
1 Tatanagar Jn (TATA)
07:55
0
1
0 km
2 Gamharia (GMH)
08:12
08:13
1 min
1
11 km
3 Chandil Jn (CNI)
08:53
08:55
2 min
1
37 km
4 Barabhum (BBM)
09:12
09:13
1 min
1
59 km
5 Purulia Jn (PRR)
09:38
09:40
2 min
1
91 km
6 Adra Jn (ADRA)
10:25
10:45
20 min
1
130 km
7 Burnpur (BURN)
11:35
11:36
1 min
1
166 km
8 Asansol Jn (ASN)
11:55
12:15
20 min
1
171 km
9 Chittaranjan (CRJ)
12:39
12:40
1 min
1
196 km
10 Jamtara (JMT)
12:54
12:55
1 min
1
211 km
11 Vidyasagar (VDS)
13:13
13:14
1 min
1
229 km
12 Madhupur Jn (MDP)
13:37
13:39
2 min
1
253 km
13 Jasidih Jn (JSME)
14:04
14:06
2 min
1
282 km
14 Simultala (STL)
14:24
14:25
1 min
1
307 km
15 Jhajha (JAJ)
15:02
15:05
3 min
1
326 km
16 Gidhaur (GHR)
15:16
15:17
1 min
1
337 km
17 Jamui (JMU)
15:29
15:30
1 min
1
352 km
18 Bhalui (BFM)
15:39
15:40
1 min
1
361 km
19 Mananpur (MNP)
15:46
15:47
1 min
1
366 km
20 Bansipur (BSQP)
15:54
15:55
1 min
1
372 km
21 Kiul Jn (KIUL)
16:04
16:06
2 min
1
380 km
22 Luckeesarai Jn (LKR)
16:13
16:14
1 min
1
381 km
23 Mankatha (MKB)
16:20
16:21
1 min
1
387 km
24 Barhiya (BRYA)
16:31
16:32
1 min
1
396 km
25 Hathidah Jn (HTZ)
16:42
16:43
1 min
1
407 km
26 Mokameh Jn (MKA)
16:52
16:54
2 min
1
414 km
27 Mor (MOR)
17:01
17:02
1 min
1
421 km
28 Punarakh (PHK)
17:11
17:12
1 min
1
429 km
29 Barh (BARH)
17:22
17:23
1 min
1
439 km
30 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
17:38
17:40
2 min
1
457 km
31 Khusropur (KOO)
18:00
18:01
1 min
1
472 km
32 Fatwa (FUT)
18:10
18:11
1 min
1
481 km
33 Patna Saheb (PNC)
18:28
18:29
1 min
1
493 km
34 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
18:46
18:48
2 min
1
500 km
35 Patna Jn (PNBE)
18:55
19:05
10 min
1
503 km
36 Danapur (DNR)
19:20
0
1
512 km

Train Tatanagar Danapur Express -18183 from to passes through following stations:


Tatanagar Jn, Gamharia, Chandil Jn, Barabhum, Purulia Jn, Adra Jn, Burnpur, Asansol Jn, Chittaranjan, Jamtara, Vidyasagar, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Simultala, Jhajha, Gidhaur, Jamui, Bhalui, Mananpur, Bansipur, Kiul Jn, Luckeesarai Jn, Mankatha, Barhiya, Hathidah Jn, Mokameh Jn, Mor, Punarakh, Barh, Bakhtiyarpur Jn, Khusropur, Fatwa, Patna Saheb, Rjndr Ngr Bihar, Patna Jn, Danapur,