Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tatanagar Chhapra Express - 18181


  ()
1 Tatanagar Jn (TATA)
21:45
0
1
0 km
2 Adityapur (ADTP)
21:58
21:59
1 min
1
5 km
3 Kandra (KND)
22:24
22:25
1 min
1
22 km
4 Chandil Jn (CNI)
22:50
22:52
2 min
1
37 km
5 Barabhum (BBM)
23:11
23:12
1 min
1
59 km
6 Purulia Jn (PRR)
23:43
23:45
2 min
1
91 km
7 Anara (ANR)
00:11
00:12
1 min
2
116 km
8 Joychandi Pahar (JOC)
00:30
00:31
1 min
2
130 km
9 Burnpur (BURN)
01:14
01:15
1 min
2
162 km
10 Asansol Jn (ASN)
01:35
02:05
30 min
2
167 km
11 Chittaranjan (CRJ)
02:37
02:38
1 min
2
192 km
12 Madhupur Jn (MDP)
03:19
03:23
4 min
2
248 km
13 Jasidih Jn (JSME)
03:48
03:53
5 min
2
277 km
14 Jhajha (JAJ)
05:10
05:20
10 min
2
321 km
15 Gidhaur (GHR)
05:31
05:32
1 min
2
332 km
16 Jamui (JMU)
05:45
05:46
1 min
2
347 km
17 Mananpur (MNP)
06:00
06:01
1 min
2
361 km
18 Kiul Jn (KIUL)
06:20
06:25
5 min
2
375 km
19 Barhiya (BRYA)
06:42
06:43
1 min
2
391 km
20 Hathidah Jn (HTZ)
07:15
07:16
1 min
2
402 km
21 Barauni Jn (BJU)
08:25
09:15
50 min
2
420 km
22 Teghra (TGA)
09:25
09:26
1 min
2
428 km
23 Bachwara Jn (BCA)
10:02
10:03
1 min
2
437 km
24 Dalsingh Sarai (DSS)
10:15
10:16
1 min
2
448 km
25 Nazirganj (NAZJ)
10:26
10:27
1 min
2
456 km
26 Ujiarpur (UJP)
10:35
10:36
1 min
2
462 km
27 Samastipur Jn (SPJ)
10:55
11:16
21 min
2
471 km
28 Karpurigram (KPGM)
11:24
11:25
1 min
2
477 km
29 Khudiram B Pusa (KRBP)
11:34
11:35
1 min
2
485 km
30 Dholi (DOL)
11:51
11:52
1 min
2
498 km
31 Muzaffarpur Jn (MFP)
12:23
12:33
10 min
2
523 km
32 Goraul (GRL)
13:29
13:30
1 min
2
549 km
33 Bhagwanpur (BNR)
13:41
13:42
1 min
2
557 km
34 Hajipur Jn (HJP)
14:22
14:23
1 min
2
577 km
35 Sonpur Jn (SEE)
14:44
14:50
6 min
2
582 km
36 Dighwara (DGA)
15:11
15:12
1 min
2
606 km
37 Chhapra (CPR)
16:20
0
2
636 km

Train Tatanagar Chhapra Express -18181 from to passes through following stations:


Tatanagar Jn, Adityapur, Kandra, Chandil Jn, Barabhum, Purulia Jn, Anara, Joychandi Pahar, Burnpur, Asansol Jn, Chittaranjan, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Jhajha, Gidhaur, Jamui, Mananpur, Kiul Jn, Barhiya, Hathidah Jn, Barauni Jn, Teghra, Bachwara Jn, Dalsingh Sarai, Nazirganj, Ujiarpur, Samastipur Jn, Karpurigram, Khudiram B Pusa, Dholi, Muzaffarpur Jn, Goraul, Bhagwanpur, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Dighwara, Chhapra,