Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tatanagar Alleppey Express - 18189


  ()
1 Tatanagar Jn (TATA)
15:45
0
1
0 km
2 Sini Jn (SINI)
16:11
16:12
1 min
1
27 km
3 Rajkharsawan Jn (RKSN)
16:26
16:27
1 min
1
43 km
4 Chakradharpur (CKP)
16:50
16:55
5 min
1
63 km
5 Goilkera (GOL)
17:17
17:18
1 min
1
96 km
6 Manoharpur (MOU)
17:42
17:43
1 min
1
124 km
7 Bondamunda (BNDM)
18:04
18:05
1 min
1
156 km
8 Rourkela (ROU)
18:35
19:00
25 min
1
164 km
9 Raj Gangpur (GP)
19:23
19:24
1 min
1
194 km
10 Bamra (BMB)
19:50
19:51
1 min
1
229 km
11 Jharsuguda Jn (JSG)
20:40
20:50
10 min
1
265 km
12 Rengali (RGL)
21:14
21:15
1 min
1
291 km
13 Sambalpur Road (SBPD)
21:34
21:35
1 min
1
312 km
14 Sambalpur (SBP)
21:45
21:55
10 min
1
314 km
15 Attabira (ATS)
22:19
22:20
1 min
1
338 km
16 Bargarh Road (BRGA)
22:41
22:42
1 min
1
356 km
17 Barpali (BRPL)
23:03
23:04
1 min
1
375 km
18 Balangir (BLGR)
00:10
00:15
5 min
2
432 km
19 Badmal (BUDM)
01:04
01:05
1 min
2
475 km
20 Titlagarh (TIG)
02:00
02:10
10 min
2
495 km
21 Kesinga (KSNG)
02:24
02:25
1 min
2
508 km
22 Rupra Road (RPRD)
02:42
02:43
1 min
2
525 km
23 Norla Road (NRLR)
02:54
02:55
1 min
2
531 km
24 Ambodala (AMB)
03:24
03:25
1 min
2
556 km
25 Muniguda (MNGD)
03:54
03:55
1 min
2
581 km
26 Therubali (THV)
04:44
04:45
1 min
2
617 km
27 Singapuram Road (SPRD)
05:14
05:15
1 min
2
626 km
28 Rayagada (RGDA)
05:45
05:55
10 min
2
635 km
29 Parvatipuram Tn (PVPT)
06:31
06:32
1 min
2
680 km
30 Parvatipuram (PVP)
06:37
06:38
1 min
2
682 km
31 Bobbili (VBL)
07:00
07:03
3 min
2
706 km
32 Vizianagram Jn (VZM)
08:15
08:20
5 min
2
759 km
33 Kottavalasa (KTV)
08:46
08:47
1 min
2
794 km
34 Simhachalam (SCM)
09:16
09:17
1 min
2
812 km
35 Vishakapatnam (VSKP)
10:05
10:25
20 min
2
820 km
36 Anakapalle (AKP)
11:10
11:11
1 min
2
853 km
37 Ellamanchili (YLM)
11:31
11:32
1 min
2
877 km
38 Narsipatnam Rd (NRP)
11:47
11:48
1 min
2
895 km
39 Tuni (TUNI)
12:04
12:05
1 min
2
917 km
40 Annavaram (ANV)
12:19
12:20
1 min
2
934 km
41 Gollaprolu (GLP)
12:35
12:36
1 min
2
953 km
42 Pithapuram (PAP)
12:43
12:44
1 min
2
959 km
43 Samalkot Jn (SLO)
12:54
12:55
1 min
2
971 km
44 Anaparti (APT)
13:14
13:15
1 min
2
997 km
45 Dwarapudi (DWP)
13:21
13:22
1 min
2
1001 km
46 Rajamundry (RJY)
14:12
14:17
5 min
2
1021 km
47 Kovvur (KVR)
14:29
14:30
1 min
2
1028 km
48 Nidadavolu Jn (NDD)
14:44
14:45
1 min
2
1043 km
49 Tadepalligudem (TDD)
15:02
15:03
1 min
2
1063 km
50 Eluru (EE)
15:36
15:37
1 min
2
1111 km
51 Vijayawada Jn (BZA)
17:25
17:45
20 min
2
1170 km
52 Tenali Jn (TEL)
18:12
18:13
1 min
2
1202 km
53 Nidubrolu (NDO)
18:33
18:34
1 min
2
1224 km
54 Bapatla (BPP)
18:53
18:54
1 min
2
1244 km
55 Chirala (CLX)
19:06
19:07
1 min
2
1259 km
56 Chinna Ganjam (CJM)
19:23
19:24
1 min
2
1280 km
57 Ongole (OGL)
20:12
20:13
1 min
2
1309 km
58 Singarayakonda (SKM)
20:35
20:36
1 min
2
1337 km
59 Kavali (KVZ)
21:01
21:02
1 min
2
1374 km
60 Bitragunta (BTTR)
21:15
21:16
1 min
2
1391 km
61 Nellore (NLR)
22:02
22:03
1 min
2
1425 km
62 Gudur Jn (GDR)
00:18
00:20
2 min
3
1463 km
63 Nayadupeta (NYP)
00:44
00:45
1 min
3
1491 km
64 Sullurupeta (SPE)
01:09
01:10
1 min
3
1518 km
65 Chennai Central (MAS)
03:00
03:25
25 min
3
1600 km
66 Arakkonam (AJJ)
04:35
04:40
5 min
3
1669 km
67 Katpadi Jn (KPD)
05:50
05:55
5 min
3
1730 km
68 Vaniyambadi (VN)
06:44
06:45
1 min
3
1798 km
69 Jolarpettai (JTJ)
07:15
07:20
5 min
3
1813 km
70 Tirupattur Jn (TPT)
07:29
07:30
1 min
3
1821 km
71 Bommidi (BQI)
08:24
08:25
1 min
3
1890 km
72 Salem Jn (SA)
09:00
09:05
5 min
3
1933 km
73 Erode Jn (ED)
10:15
10:25
10 min
3
1996 km
74 Tiruppur (TUP)
11:07
11:10
3 min
3
2046 km
75 Coimbatore Jn (CBE)
12:05
12:10
5 min
3
2096 km
76 Palghat (PGT)
13:30
13:35
5 min
3
2150 km
77 Shoranur Jn (SRR)
15:10
15:25
15 min
3
2194 km
78 Trichur (TCR)
16:05
16:10
5 min
3
2227 km
79 Alwaye (AWY)
17:05
17:10
5 min
3
2282 km
80 Eranakulam Jn (ERS)
18:10
18:20
10 min
3
2301 km
81 Turavur (TUVR)
18:59
19:00
1 min
3
2324 km
82 Shertalai (SRTL)
19:14
19:15
1 min
3
2334 km
83 Alleppey (ALLP)
20:25
0
3
2358 km

Train Tatanagar Alleppey Express -18189 from to passes through following stations:


Tatanagar Jn, Sini Jn, Rajkharsawan Jn, Chakradharpur, Goilkera, Manoharpur, Bondamunda, Rourkela, Raj Gangpur, Bamra, Jharsuguda Jn, Rengali, Sambalpur Road, Sambalpur, Attabira, Bargarh Road, Barpali, Balangir, Badmal, Titlagarh, Kesinga, Rupra Road, Norla Road, Ambodala, Muniguda, Therubali, Singapuram Road, Rayagada, Parvatipuram Tn, Parvatipuram, Bobbili, Vizianagram Jn, Kottavalasa, Simhachalam, Vishakapatnam, Anakapalle, Ellamanchili, Narsipatnam Rd, Tuni, Annavaram, Gollaprolu, Pithapuram, Samalkot Jn, Anaparti, Dwarapudi, Rajamundry, Kovvur, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Nidubrolu, Bapatla, Chirala, Chinna Ganjam, Ongole, Singarayakonda, Kavali, Bitragunta, Nellore, Gudur Jn, Nayadupeta, Sullurupeta, Chennai Central, Arakkonam, Katpadi Jn, Vaniyambadi, Jolarpettai, Tirupattur Jn, Bommidi, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Coimbatore Jn, Palghat, Shoranur Jn, Trichur, Alwaye, Eranakulam Jn, Turavur, Shertalai, Alleppey,