Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tapti Ganga Express - 12946


  ()
1 Varanasi Jn (BSB)
17:35
0
1
0 km
2 Kashi (KEI)
17:46
17:48
2 min
1
6 km
3 Chunar (CAR)
18:40
18:42
2 min
1
49 km
4 Mirzapur (MZP)
19:10
19:15
5 min
1
80 km
5 Vindhyachal (BDL)
19:24
19:26
2 min
1
88 km
6 CHEOKI (COI)
20:38
20:40
2 min
1
161 km
7 Manikpur Jn (MKP)
22:07
22:12
5 min
1
255 km
8 Satna (STA)
23:20
23:30
10 min
1
333 km
9 Katni (KTE)
00:55
01:00
5 min
2
431 km
10 Jabalpur (JBP)
02:25
02:35
10 min
2
522 km
11 Pipariya (PPI)
04:48
04:50
2 min
2
700 km
12 Itarsi Jn (ET)
06:35
06:50
15 min
2
767 km
13 Harda (HD)
07:38
07:40
2 min
2
843 km
14 Khandwa (KNW)
09:40
09:45
5 min
2
951 km
15 Burhanpur (BAU)
10:38
10:40
2 min
2
1019 km
16 Bhusaval Jn (BSL)
11:25
11:30
5 min
2
1074 km
17 Jalgaon Jn (JL)
12:33
12:35
2 min
2
1098 km
18 Amalner (AN)
13:22
13:24
2 min
2
1154 km
19 Dondaicha (DDE)
14:36
14:38
2 min
2
1214 km
20 Nandurbar (NDB)
15:46
15:51
5 min
2
1249 km
21 Navapur (NWU)
16:39
16:41
2 min
2
1306 km
22 Vyara (VYA)
17:25
17:27
2 min
2
1348 km
23 Udhna Jn (UDN)
18:28
18:30
2 min
2
1405 km
24 Surat (ST)
18:50
0
2
1409 km

Train Tapti Ganga Express -12946 from to passes through following stations:


Varanasi Jn, Kashi, Chunar, Mirzapur, Vindhyachal, CHEOKI, Manikpur Jn, Satna, Katni, Jabalpur, Pipariya, Itarsi Jn, Harda, Khandwa, Burhanpur, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Amalner, Dondaicha, Nandurbar, Navapur, Vyara, Udhna Jn, Surat,