Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tapti Ganga Express - 12945


  ()
1 Surat (ST)
09:35
0
1
0 km
2 Udhna Jn (UDN)
09:42
09:44
2 min
1
5 km
3 Vyara (VYA)
10:29
10:31
2 min
1
61 km
4 Navapur (NWU)
11:11
11:13
2 min
1
103 km
5 Nandurbar (NDB)
12:27
12:32
5 min
1
161 km
6 Dondaicha (DDE)
13:05
13:07
2 min
1
195 km
7 Amalner (AN)
14:05
14:08
3 min
1
256 km
8 Jalgaon Jn (JL)
15:18
15:20
2 min
1
311 km
9 Bhusaval Jn (BSL)
15:45
15:55
10 min
1
336 km
10 Burhanpur (BAU)
16:38
16:40
2 min
1
390 km
11 Khandwa (KNW)
17:55
18:00
5 min
1
459 km
12 Harda (HD)
19:08
19:10
2 min
1
567 km
13 Itarsi Jn (ET)
20:30
20:40
10 min
1
642 km
14 Pipariya (PPI)
21:31
21:33
2 min
1
710 km
15 Jabalpur (JBP)
23:50
23:58
8 min
1
888 km
16 Katni (KTE)
01:05
01:10
5 min
2
978 km
17 Satna (STA)
02:40
02:50
10 min
2
1077 km
18 Manikpur Jn (MKP)
05:05
05:10
5 min
2
1154 km
19 CHEOKI (COI)
06:48
06:50
2 min
2
1248 km
20 Vindhyachal (BDL)
07:36
07:42
6 min
2
1322 km
21 Mirzapur (MZP)
07:58
08:00
2 min
2
1329 km
22 Chunar (CAR)
08:20
08:25
5 min
2
1360 km
23 Kashi (KEI)
10:20
10:22
2 min
2
1404 km
24 Varanasi Jn (BSB)
10:40
0
2
1409 km

Train Tapti Ganga Express -12945 from to passes through following stations:


Surat, Udhna Jn, Vyara, Navapur, Nandurbar, Dondaicha, Amalner, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Harda, Itarsi Jn, Pipariya, Jabalpur, Katni, Satna, Manikpur Jn, CHEOKI, Vindhyachal, Mirzapur, Chunar, Kashi, Varanasi Jn,