Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tamil Nadu Express - 12621


  ()
1 Chennai Central (MAS)
22:00
0
1
0 km
2 Vijayawada Jn (BZA)
04:10
04:20
10 min
2
431 km
3 Warangal (WL)
07:03
07:05
2 min
2
639 km
4 Balharshah (BPQ)
11:00
11:10
10 min
2
883 km
5 Nagpur (NGP)
14:10
14:20
10 min
2
1094 km
6 Itarsi Jn (ET)
18:50
18:53
3 min
2
1391 km
7 Bhopal Jn (BPL)
20:25
20:35
10 min
2
1483 km
8 Jhansi Jn (JHS)
00:15
00:27
12 min
3
1774 km
9 Gwalior (GWL)
01:44
01:45
1 min
3
1871 km
10 Agra Cantt (AGC)
03:52
03:53
1 min
3
1989 km
11 H Nizamuddin (NZM)
06:37
06:39
2 min
3
2176 km
12 New Delhi (NDLS)
07:00
0
3
2184 km

Train Tamil Nadu Express -12621 from to passes through following stations:


Chennai Central, Vijayawada Jn, Warangal, Balharshah, Nagpur, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Jhansi Jn, Gwalior, Agra Cantt, H Nizamuddin, New Delhi,