Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Taj Express - 12280


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
07:10
0
1
0 km
2 Faridabad (FDB)
07:28
07:30
2 min
1
21 km
3 Mathura Jn (MTJ)
09:08
09:11
3 min
1
134 km
4 Raja Ki Mandi (RKM)
09:50
09:52
2 min
1
184 km
5 Agra Cantt (AGC)
10:07
10:15
8 min
1
188 km
6 Dhaulpur (DHO)
10:50
10:52
2 min
1
240 km
7 Morena (MRA)
11:15
11:17
2 min
1
268 km
8 Gwalior (GWL)
11:55
12:00
5 min
1
306 km
9 Dabra (DBA)
12:33
12:35
2 min
1
348 km
10 Datia (DAA)
13:01
13:03
2 min
1
379 km
11 Jhansi Jn (JHS)
13:40
0
1
403 km

Train Taj Express -12280 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Faridabad, Mathura Jn, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Dhaulpur, Morena, Gwalior, Dabra, Datia, Jhansi Jn,