Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Taj Express - 12279


  ()
1 Jhansi Jn (JHS)
15:20
0
1
0 km
2 Datia (DAA)
15:40
15:42
2 min
1
25 km
3 Dabra (DBA)
16:05
16:07
2 min
1
56 km
4 Gwalior (GWL)
16:50
16:55
5 min
1
98 km
5 Morena (MRA)
17:20
17:22
2 min
1
136 km
6 Dhaulpur (DHO)
17:45
17:47
2 min
1
164 km
7 Agra Cantt (AGC)
18:47
18:55
8 min
1
216 km
8 Raja Ki Mandi (RKM)
19:02
19:04
2 min
1
220 km
9 Mathura Jn (MTJ)
19:50
19:55
5 min
1
270 km
10 Faridabad (FDB)
21:29
21:31
2 min
1
382 km
11 H Nizamuddin (NZM)
22:00
0
1
403 km

Train Taj Express -12279 from to passes through following stations:


Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin,