Train Schedule

H Nizamuddin (NZM)
Arr. Starts
Dep. 05:55
Mathura Jn (MTJ)
Arr. 07:55
Dep. 08:00
Raja Ki Mandi (RKM)
Arr. 08:38
Dep. 08:40
Agra Cantt (AGC)
Arr. 09:10
Dep. 09:15
Gwalior (GWL)
Arr. 10:56
Dep. 11:01
Jhansi Jn (JHS)
Arr. 12:35
Dep. 12:45
Bina Jn (BINA)
Arr. 15:00
Dep. 15:05
Bhopal Jn (BPL)
Arr. 17:05
Dep. 17:10
Itarsi Jn (ET)
Arr. 18:55
Dep. 19:00
Betul (BZU)
Arr. 20:29
Dep. 20:31
Nagpur (NGP)
Arr. 23:15
Dep. 23:25
Balharshah (BPQ)
Arr. 02:55
Dep. 03:05
Warangal (WL)
Arr. 06:27
Dep. 06:32
Vijayawada Jn (BZA)
Arr. 11:00
Dep. 11:15
Gudur Jn (GDR)
Arr. 15:33
Dep. 15:35
Renigunta Jn (RU)
Arr. 16:45
Dep. 16:55
Tirupati (TPTY)
Arr. 17:10
Dep. 17:12
Chittor (CTO)
Arr. 18:28
Dep. 18:30
Katpadi Jn (KPD)
Arr. 19:33
Dep. 19:35
Salem Jn (SA)
Arr. 22:05
Dep. 22:10
Erode Jn (ED)
Arr. 23:20
Dep. 23:25
Tiruppur (TUP)
Arr. 00:13
Dep. 00:15
Coimbatore Jn (CBE)
Arr. 01:15
Dep. 01:20
Palghat (PGT)
Arr. 02:40
Dep. 02:45
Trichur (TCR)
Arr. 04:00
Dep. 04:03
Alwaye (AWY)
Arr. 04:58
Dep. 05:00
Eranakulam Jn (ERS)
Arr. 06:00
Dep. 06:05
Alleppey (ALLP)
Arr. 07:50
Dep. 07:53
Kayankulam Jn (KYJ)
Arr. 08:50
Dep. 08:52
Quilon Jn (QLN)
Arr. 09:40
Dep. 09:45
Trivandrum Cntl (TVC)
Arr. 11:05
Dep. Ends