Train Schedule

Bandra Terminus (BDTS)
Arr. Starts
Dep. 07:55
Borivali (BVI)
Arr. 08:26
Dep. 08:28
Vapi (VAPI)
Arr. 10:23
Dep. 10:25
Surat (ST)
Arr. 11:42
Dep. 11:47
Bharuch Jn (BH)
Arr. 12:31
Dep. 12:33
Vadodara Jn (BRC)
Arr. 13:35
Dep. 13:45
Godhra Jn (GDA)
Arr. 14:50
Dep. 14:52
Dahod (DHD)
Arr. 15:47
Dep. 15:49
Meghnagar (MGN)
Arr. 16:12
Dep. 16:14
Ratlam Jn (RTM)
Arr. 17:45
Dep. 18:05
Nagda Jn (NAD)
Arr. 19:03
Dep. 19:05
Bhawani Mandi (BWM)
Arr. 20:22
Dep. 20:24
Kota Jn (KOTA)
Arr. 21:30
Dep. 21:40
Sawai Madhopur (SWM)
Arr. 22:55
Dep. 22:57
Mathura Jn (MTJ)
Arr. 02:00
Dep. 02:05
H Nizamuddin (NZM)
Arr. 04:08
Dep. 04:10
New Delhi (NDLS)
Arr. 04:30
Dep. 04:50
Panipat Jn (PNP)
Arr. 06:11
Dep. 06:13
Ambala Cant Jn (UMB)
Arr. 07:55
Dep. 08:05
Ludhiana Jn (LDH)
Arr. 09:40
Dep. 09:50
Jalandhar Cant (JRC)
Arr. 10:40
Dep. 10:45
Chakki Bank (CHKB)
Arr. 12:25
Dep. 12:30
Kathua (KTHU)
Arr. 13:03
Dep. 13:05
Jammu Tawi (JAT)
Arr. 14:45
Dep. Ends