Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

South Bihar Express - 13288


  ()
1 Danapur (DNR)
19:50
0
1
0 km
2 Patna Jn (PNBE)
20:07
20:22
15 min
1
10 km
3 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
20:29
20:31
2 min
1
13 km
4 Patna Saheb (PNC)
20:41
20:42
1 min
1
20 km
5 Fatwa (FUT)
20:56
20:57
1 min
1
32 km
6 Khusropur (KOO)
21:06
21:07
1 min
1
41 km
7 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
21:20
21:22
2 min
1
56 km
8 Athmal Gola (ATL)
21:29
21:30
1 min
1
64 km
9 Barh (BARH)
21:47
21:48
1 min
1
74 km
10 Mokameh Jn (MKA)
22:15
22:20
5 min
1
99 km
11 Hathidah Jn (HTZ)
22:29
22:30
1 min
1
106 km
12 Barhiya (BRYA)
22:40
22:41
1 min
1
117 km
13 Luckeesarai Jn (LKR)
23:04
23:05
1 min
1
132 km
14 Kiul Jn (KIUL)
23:15
23:20
5 min
1
133 km
15 Jamui (JMU)
23:41
23:42
1 min
1
161 km
16 Jhajha (JAJ)
00:35
00:40
5 min
2
187 km
17 Jasidih Jn (JSME)
01:13
01:18
5 min
2
231 km
18 Madhupur Jn (MDP)
01:48
01:52
4 min
2
260 km
19 Jamtara (JMT)
02:23
02:24
1 min
2
302 km
20 Chittaranjan (CRJ)
02:41
02:42
1 min
2
317 km
21 Asansol Jn (ASN)
03:20
03:45
25 min
2
342 km
22 Burnpur (BURN)
03:58
03:59
1 min
2
347 km
23 Adra Jn (ADRA)
04:45
05:05
20 min
2
383 km
24 Anara (ANR)
05:23
05:24
1 min
2
397 km
25 Purulia Jn (PRR)
05:53
05:58
5 min
2
422 km
26 Barabhum (BBM)
06:24
06:25
1 min
2
454 km
27 Chandil Jn (CNI)
06:50
06:55
5 min
2
476 km
28 Kandra (KND)
07:14
07:15
1 min
2
490 km
29 Gamharia (GMH)
07:33
07:34
1 min
2
502 km
30 Adityapur (ADTP)
07:46
07:47
1 min
2
508 km
31 Tatanagar Jn (TATA)
08:05
08:40
35 min
2
512 km
32 Sini Jn (SINI)
09:07
09:08
1 min
2
539 km
33 Rajkharsawan Jn (RKSN)
09:23
09:24
1 min
2
555 km
34 Chakradharpur (CKP)
09:50
09:55
5 min
2
575 km
35 Sonua (SWR)
10:10
10:11
1 min
2
596 km
36 Goilkera (GOL)
10:24
10:25
1 min
2
608 km
37 Manoharpur (MOU)
10:51
10:52
1 min
2
636 km
38 Bondamunda (BNDM)
11:18
11:19
1 min
2
668 km
39 Rourkela (ROU)
11:35
11:55
20 min
2
676 km
40 Raj Gangpur (GP)
12:17
12:18
1 min
2
706 km
41 Bamra (BMB)
12:44
12:45
1 min
2
741 km
42 Jharsuguda Jn (JSG)
13:30
13:35
5 min
2
777 km
43 Brajrajnagar (BRJN)
13:44
13:45
1 min
2
790 km
44 Raigarh (RIG)
14:25
14:26
1 min
2
850 km
45 Kharsia (KHS)
14:53
14:54
1 min
2
884 km
46 Sakti (SKT)
15:07
15:08
1 min
2
900 km
47 Champa (CPH)
15:33
15:38
5 min
2
930 km
48 Akaltara (AKT)
16:03
16:05
2 min
2
956 km
49 Bilaspur Jn (BSP)
17:20
17:30
10 min
2
983 km
50 Bhatapara (BYT)
18:09
18:10
1 min
2
1029 km
51 Tilda (TLD)
18:29
18:30
1 min
2
1055 km
52 Raipur Jn (R)
19:20
19:35
15 min
2
1093 km
53 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
20:02
20:03
1 min
2
1121 km
54 Durg (DURG)
20:40
0
2
1130 km

Train South Bihar Express -13288 from to passes through following stations:


Danapur, Patna Jn, Rjndr Ngr Bihar, Patna Saheb, Fatwa, Khusropur, Bakhtiyarpur Jn, Athmal Gola, Barh, Mokameh Jn, Hathidah Jn, Barhiya, Luckeesarai Jn, Kiul Jn, Jamui, Jhajha, Jasidih Jn, Madhupur Jn, Jamtara, Chittaranjan, Asansol Jn, Burnpur, Adra Jn, Anara, Purulia Jn, Barabhum, Chandil Jn, Kandra, Gamharia, Adityapur, Tatanagar Jn, Sini Jn, Rajkharsawan Jn, Chakradharpur, Sonua, Goilkera, Manoharpur, Bondamunda, Rourkela, Raj Gangpur, Bamra, Jharsuguda Jn, Brajrajnagar, Raigarh, Kharsia, Sakti, Champa, Akaltara, Bilaspur Jn, Bhatapara, Tilda, Raipur Jn, Bhilai Pwr Hs, Durg,