Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sinhagad Express - 11010


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
06:05
0
1
0 km
2 Sivajinagar (SVJR)
06:10
06:13
3 min
1
3 km
3 Khadki (KK)
06:18
06:20
2 min
1
7 km
4 Pimpri (PMP)
06:28
06:31
3 min
1
15 km
5 Chinchvad (CCH)
06:33
06:35
2 min
1
17 km
6 Lonavala (LNL)
07:13
07:15
2 min
1
64 km
7 Khandala (KAD)
07:23
07:25
2 min
1
68 km
8 Karjat (KJT)
07:58
08:00
2 min
1
92 km
9 Kalyan Jn (KYN)
08:42
08:47
5 min
1
139 km
10 Dadar (DR)
09:33
09:35
2 min
1
183 km
11 Mumbai Cst (CSTM)
09:55
0
1
192 km

Train Sinhagad Express -11010 from to passes through following stations:


Pune Jn, Sivajinagar, Khadki, Pimpri, Chinchvad, Lonavala, Khandala, Karjat, Kalyan Jn, Dadar, Mumbai Cst,