Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sinhagad Express - 11009


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
14:30
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
14:43
14:45
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
15:08
15:10
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
15:27
15:30
3 min
1
54 km
5 Karjat (KJT)
16:08
16:10
2 min
1
100 km
6 Khandala (KAD)
16:53
16:55
2 min
1
124 km
7 Lonavala (LNL)
17:08
17:10
2 min
1
128 km
8 Chinchvad (CCH)
17:45
17:47
2 min
1
176 km
9 Pimpri (PMP)
17:50
17:52
2 min
1
178 km
10 Khadki (KK)
18:03
18:05
2 min
1
186 km
11 Sivajinagar (SVJR)
18:13
18:15
2 min
1
190 km
12 Pune Jn (PUNE)
18:40
0
1
192 km

Train Sinhagad Express -11009 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Karjat, Khandala, Lonavala, Chinchvad, Pimpri, Khadki, Sivajinagar, Pune Jn,