Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shramjeevi Express - 12391


  ()
1 Rajgir (RGD)
08:10
0
1
0 km
2 Silao (SILO)
08:17
08:18
1 min
1
7 km
3 Nalanda (NLD)
08:25
08:26
1 min
1
12 km
4 Pawapuri Road (PQE)
08:35
08:36
1 min
1
18 km
5 Bihar Sharif (BEHS)
08:45
08:46
1 min
1
24 km
6 Wena (WENA)
08:58
08:59
1 min
1
38 km
7 Harnaut (HRT)
09:05
09:06
1 min
1
43 km
8 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
09:30
09:32
2 min
1
53 km
9 Khusropur (KOO)
09:44
09:45
1 min
1
68 km
10 Fatwa (FUT)
09:54
09:55
1 min
1
77 km
11 Patna Saheb (PNC)
10:05
10:06
1 min
1
89 km
12 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
10:26
10:28
2 min
1
97 km
13 Patna Jn (PNBE)
10:35
10:50
15 min
1
99 km
14 Phulwari Sharif (PWS)
11:01
11:02
1 min
1
105 km
15 Danapur (DNR)
11:11
11:13
2 min
1
109 km
16 Ara (ARA)
11:48
11:50
2 min
1
148 km
17 Dumraon (DURE)
12:21
12:22
1 min
1
200 km
18 Buxar (BXR)
12:38
12:40
2 min
1
217 km
19 Dildarnagar Jn (DLN)
13:07
13:09
2 min
1
253 km
20 Mughal Sarai Jn (MGS)
14:20
14:30
10 min
1
311 km
21 Varanasi Jn (BSB)
15:01
15:11
10 min
1
327 km
22 Jaunpur City (JOP)
16:03
16:04
1 min
1
385 km
23 Sultanpur (SLN)
17:13
17:15
2 min
1
471 km
24 Musafir Khana (MFKA)
17:40
17:41
1 min
1
502 km
25 Nihalgarh (NHH)
17:58
17:59
1 min
1
521 km
26 Lucknow (LKO)
20:25
20:35
10 min
1
610 km
27 Shahjehanpur (SPN)
22:50
22:52
2 min
1
775 km
28 Bareilly (BE)
23:50
23:55
5 min
1
846 km
29 Moradabad (MB)
01:30
01:40
10 min
2
936 km
30 Ghaziabad (GZB)
04:20
04:22
2 min
2
1077 km
31 New Delhi (NDLS)
05:10
0
2
1103 km

Train Shramjeevi Express -12391 from to passes through following stations:


Rajgir, Silao, Nalanda, Pawapuri Road, Bihar Sharif, Wena, Harnaut, Bakhtiyarpur Jn, Khusropur, Fatwa, Patna Saheb, Rjndr Ngr Bihar, Patna Jn, Phulwari Sharif, Danapur, Ara, Dumraon, Buxar, Dildarnagar Jn, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Jaunpur City, Sultanpur, Musafir Khana, Nihalgarh, Lucknow, Shahjehanpur, Bareilly, Moradabad, Ghaziabad, New Delhi,