Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shirdi Express - 0677


  ()
1 Chennai Central (MAS)
15:15
0
1
0 km
2 Perambur (PER)
15:23
15:25
2 min
1
6 km
3 Arakkonam (AJJ)
16:25
16:30
5 min
1
69 km
4 Renigunta Jn (RU)
17:45
18:05
20 min
1
141 km
5 Koduru (KOU)
18:43
18:45
2 min
1
182 km
6 Razampeta (RJP)
19:10
19:12
2 min
1
216 km
7 Nandalur (NRE)
19:25
19:27
2 min
1
227 km
8 Cuddapah (HX)
20:10
20:15
5 min
1
266 km
9 Kamalapuram (KKM)
20:35
20:37
2 min
1
290 km
10 Yerraguntla (YA)
20:51
20:53
2 min
1
305 km
11 Muddanuru (MOO)
21:05
21:07
2 min
1
322 km
12 Kondapuram (KDP)
21:35
21:37
2 min
1
345 km
13 Tadipatri (TU)
22:05
22:07
2 min
1
373 km
14 Gooty (GY)
23:15
23:17
2 min
1
421 km
15 Guntakal Jn (GTL)
23:45
23:50
5 min
1
450 km
16 Adoni (AD)
00:30
00:32
2 min
2
501 km
17 Manthralayam Rd (MALM)
01:30
01:40
10 min
2
542 km
18 Raichur (RC)
02:10
02:15
5 min
2
570 km
19 Krishna (KSN)
02:40
02:42
2 min
2
596 km
20 Yadgir (YG)
03:30
03:32
2 min
2
639 km
21 Wadi (WADI)
05:30
05:40
10 min
2
678 km
22 Gulbarga (GR)
06:15
06:18
3 min
2
715 km
23 Solapur Jn (SUR)
08:30
08:40
10 min
2
828 km
24 Kurduvadi (KWV)
09:40
09:42
2 min
2
906 km
25 Daund Jn (DD)
12:00
12:10
10 min
2
1015 km
26 Ahmadnagar (ANG)
13:42
13:45
3 min
2
1099 km
27 Belapur (BAP)
15:00
15:03
3 min
2
1166 km
28 Puntamba (PB)
15:45
16:00
15 min
2
1186 km
29 Sainagar Shirdi (SNSI)
16:45
0
2
1203 km

Train Shirdi Express -0677 from Chennai Central to Sainagar Shirdi passes through following stations:


Chennai Central, Perambur, Arakkonam, Renigunta Jn, Koduru, Razampeta, Nandalur, Cuddapah, Kamalapuram, Yerraguntla, Muddanuru, Kondapuram, Tadipatri, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Manthralayam Rd, Raichur, Krishna, Yadgir, Wadi, Gulbarga, Solapur Jn, Kurduvadi, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Puntamba, Sainagar Shirdi,