This train is not currently operational and runs only in certain seasons. We regret for your inconvenience.

Train Schedule

Indore Jn Bg (INDB)
Arr. Starts
Dep. 23:30
Dewas (DWX)
Arr. 00:06
Dep. 00:08
Ujjain Jn (UJN)
Arr. 00:50
Dep. 01:10
Shujalpur (SJP)
Arr. 02:27
Dep. 02:29
Bhopal Jn (BPL)
Arr. 04:00
Dep. 04:20
Vidisha (BHS)
Arr. 04:58
Dep. 05:00
Ganj Basoda (BAQ)
Arr. 05:28
Dep. 05:30
Bina Jn (BINA)
Arr. 06:30
Dep. 06:35
Khurai (KYE)
Arr. 06:56
Dep. 06:58
Saugor (SGO)
Arr. 07:45
Dep. 07:50
Patharia (PHA)
Arr. 08:34
Dep. 08:36
Damoh (DMO)
Arr. 08:57
Dep. 09:00
Katni (KTE)
Arr. 11:25
Dep. 11:35
Maihar (MYR)
Arr. 12:31
Dep. 12:33
Satna (STA)
Arr. 13:15
Dep. 13:20
Manikpur Jn (MKP)
Arr. 14:55
Dep. 15:00
Shankargarh (SRJ)
Arr. 15:39
Dep. 15:41
Allahabad Jn (ALD)
Arr. 16:55
Dep. 17:20
Vindhyachal (BDL)
Arr. 18:18
Dep. 18:20
Mirzapur (MZP)
Arr. 18:38
Dep. 18:40
Chunar (CAR)
Arr. 19:03
Dep. 19:05
Mughal Sarai Jn (MGS)
Arr. 20:00
Dep. 20:15
Bhabua Road (BBU)
Arr. 20:54
Dep. 20:56
Sasaram (SSM)
Arr. 21:27
Dep. 21:29
Dehri On Sone (DOS)
Arr. 21:45
Dep. 21:47
Gaya Jn (GAYA)
Arr. 22:58
Dep. 23:03
Koderma (KQR)
Arr. 00:07
Dep. 00:09
Parasnath (PNME)
Arr. 01:03
Dep. 01:05
Gomoh Jn (GMO)
Arr. 01:27
Dep. 01:37
Dhanbad Jn (DHN)
Arr. 02:41
Dep. 02:51
Asansol Jn (ASN)
Arr. 03:47
Dep. 03:55
Durgapur (DGR)
Arr. 04:25
Dep. 04:27
Barddhaman Jn (BWN)
Arr. 05:21
Dep. 05:25
Howrah Jn (HWH)
Arr. 06:45
Dep. Ends