Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sheshadri Express - 17210


  ()
1 Kakinada Town (CCT)
17:35
0
1
0 km
2 Samalkot Jn (SLO)
17:53
17:55
2 min
1
13 km
3 Rajamundry (RJY)
18:37
18:41
4 min
1
63 km
4 Nidadavolu Jn (NDD)
19:10
19:11
1 min
1
85 km
5 Tanuku (TNKU)
19:29
19:30
1 min
1
102 km
6 Attili (AL)
19:44
19:45
1 min
1
113 km
7 Bhimavaram Town (BVRT)
20:17
20:18
1 min
1
134 km
8 Akividu (AKVD)
20:39
20:40
1 min
1
152 km
9 Kaikolur (KKLR)
20:59
21:00
1 min
1
169 km
10 Gudivada Jn (GDV)
21:41
21:42
1 min
1
198 km
11 Vijayawada Jn (BZA)
22:50
23:05
15 min
1
241 km
12 Tenali Jn (TEL)
23:33
23:35
2 min
1
273 km
13 Bapatla (BPP)
00:07
00:08
1 min
2
315 km
14 Chirala (CLX)
00:20
00:21
1 min
2
330 km
15 Ongole (OGL)
01:05
01:06
1 min
2
379 km
16 Nellore (NLR)
02:26
02:27
1 min
2
495 km
17 Gudur Jn (GDR)
03:48
03:50
2 min
2
534 km
18 Sri Kalahasti (KHT)
04:33
04:34
1 min
2
594 km
19 Renigunta Jn (RU)
05:00
05:10
10 min
2
617 km
20 Tirupati (TPTY)
05:25
05:30
5 min
2
627 km
21 Pakala Jn (PAK)
06:19
06:20
1 min
2
669 km
22 Chittor (CTO)
06:49
06:50
1 min
2
699 km
23 Katpadi Jn (KPD)
07:58
08:00
2 min
2
731 km
24 Gudiyattam (GYM)
08:19
08:20
1 min
2
756 km
25 Vaniyambadi (VN)
08:49
08:50
1 min
2
799 km
26 Jolarpettai (JTJ)
09:18
09:20
2 min
2
815 km
27 Kuppam (KPN)
10:04
10:05
1 min
2
859 km
28 Bangarapet (BWT)
10:33
10:35
2 min
2
893 km
29 Malur (MLO)
10:57
10:58
1 min
2
920 km
30 Whitefield (WFD)
11:14
11:15
1 min
2
940 km
31 Krishnarajapurm (KJM)
11:25
11:27
2 min
2
949 km
32 Bangalore East (BNCE)
11:39
11:40
1 min
2
956 km
33 Bangalore Cant (BNC)
11:48
11:53
5 min
2
959 km
34 Bangalore Cy Jn (SBC)
12:35
0
2
963 km

Train Sheshadri Express -17210 from to passes through following stations:


Kakinada Town, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tanuku, Attili, Bhimavaram Town, Akividu, Kaikolur, Gudivada Jn, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Bapatla, Chirala, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati, Pakala Jn, Chittor, Katpadi Jn, Gudiyattam, Vaniyambadi, Jolarpettai, Kuppam, Bangarapet, Malur, Whitefield, Krishnarajapurm, Bangalore East, Bangalore Cant, Bangalore Cy Jn,