Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shalimar Express - 14646


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
21:00
0
1
0 km
2 Samba (SMBX)
21:27
21:29
2 min
1
33 km
3 Ghagwal (GHGL)
21:39
21:41
2 min
1
42 km
4 Kathua (KTHU)
22:10
22:12
2 min
1
77 km
5 Chakki Bank (CHKB)
22:55
23:00
5 min
1
100 km
6 Mukerian (MEX)
23:38
23:40
2 min
1
139 km
7 Dasuya (DZA)
23:57
23:59
2 min
1
155 km
8 Jalandhar Cant (JRC)
01:25
01:30
5 min
2
213 km
9 Phagwara Jn (PGW)
01:42
01:44
2 min
2
229 km
10 Ludhiana Jn (LDH)
02:35
02:45
10 min
2
265 km
11 Khanna (KNN)
03:23
03:25
2 min
2
307 km
12 Sirhind Jn (SIR)
03:45
03:47
2 min
2
325 km
13 Rajpura Jn (RPJ)
04:04
04:06
2 min
2
351 km
14 Ambala City (UBC)
04:27
04:29
2 min
2
371 km
15 Ambala Cant Jn (UMB)
04:50
05:00
10 min
2
378 km
16 Jagadhri Wshop (JUDW)
05:34
05:36
2 min
2
425 km
17 Jagadhri (JUD)
05:43
05:45
2 min
2
429 km
18 Saharanpur (SRE)
06:30
06:40
10 min
2
460 km
19 Deoband (DBD)
07:09
07:11
2 min
2
494 km
20 Muzaffarnagar (MOZ)
07:30
07:32
2 min
2
518 km
21 Khatauli (KAT)
07:50
07:52
2 min
2
540 km
22 Meerut Cant (MUT)
08:45
08:47
2 min
2
569 km
23 Meerut City (MTC)
08:56
09:00
4 min
2
573 km
24 Modinagar (MDNR)
09:14
09:16
2 min
2
593 km
25 Muradnagar (MUD)
09:25
09:27
2 min
2
603 km
26 N Ghaziabad (GZN)
09:39
09:41
2 min
2
615 km
27 Ghaziabad (GZB)
10:08
10:13
5 min
2
621 km
28 Delhi (DLI)
10:55
0
2
640 km

Train Shalimar Express -14646 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Samba, Ghagwal, Kathua, Chakki Bank, Mukerian, Dasuya, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Ludhiana Jn, Khanna, Sirhind Jn, Rajpura Jn, Ambala City, Ambala Cant Jn, Jagadhri Wshop, Jagadhri, Saharanpur, Deoband, Muzaffarnagar, Khatauli, Meerut Cant, Meerut City, Modinagar, Muradnagar, N Ghaziabad, Ghaziabad, Delhi,