Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shalimar Express - 14645


  ()
1 Delhi (DLI)
15:50
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
16:25
16:27
2 min
1
20 km
3 N Ghaziabad (GZN)
16:33
16:35
2 min
1
26 km
4 Muradnagar (MUD)
16:45
16:47
2 min
1
38 km
5 Modinagar (MDNR)
16:56
16:58
2 min
1
48 km
6 Meerut City (MTC)
17:18
17:20
2 min
1
68 km
7 Meerut Cant (MUT)
17:25
17:27
2 min
1
72 km
8 Khatauli (KAT)
17:57
17:59
2 min
1
101 km
9 Muzaffarnagar (MOZ)
18:23
18:25
2 min
1
123 km
10 Deoband (DBD)
19:07
19:09
2 min
1
147 km
11 Saharanpur (SRE)
20:00
20:10
10 min
1
181 km
12 Jagadhri (JUD)
20:37
20:39
2 min
1
211 km
13 Jagadhri Wshop (JUDW)
20:46
20:48
2 min
1
216 km
14 Ambala Cant Jn (UMB)
21:40
21:50
10 min
1
262 km
15 Ambala City (UBC)
22:01
22:03
2 min
1
270 km
16 Rajpura Jn (RPJ)
22:20
22:22
2 min
1
290 km
17 Sirhind Jn (SIR)
22:45
22:47
2 min
1
316 km
18 Khanna (KNN)
23:00
23:02
2 min
1
334 km
19 Dhandari Kalan (DDL)
23:41
23:43
2 min
1
369 km
20 Ludhiana Jn (LDH)
00:02
00:12
10 min
2
376 km
21 Phagwara Jn (PGW)
00:38
00:40
2 min
2
412 km
22 Jalandhar Cant (JRC)
01:00
01:05
5 min
2
428 km
23 Dasuya (DZA)
01:49
01:51
2 min
2
486 km
24 Mukerian (MEX)
02:09
02:11
2 min
2
502 km
25 Chakki Bank (CHKB)
03:05
03:10
5 min
2
541 km
26 Kathua (KTHU)
03:34
03:36
2 min
2
564 km
27 Ghagwal (GHGL)
04:08
04:10
2 min
2
599 km
28 Samba (SMBX)
04:21
04:23
2 min
2
608 km
29 Jammu Tawi (JAT)
05:15
0
2
640 km

Train Shalimar Express -14645 from to passes through following stations:


Delhi, Ghaziabad, N Ghaziabad, Muradnagar, Modinagar, Meerut City, Meerut Cant, Khatauli, Muzaffarnagar, Deoband, Saharanpur, Jagadhri, Jagadhri Wshop, Ambala Cant Jn, Ambala City, Rajpura Jn, Sirhind Jn, Khanna, Dhandari Kalan, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Dasuya, Mukerian, Chakki Bank, Kathua, Ghagwal, Samba, Jammu Tawi,