Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shaktipunj Express - 11448


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
14:30
0
1
0 km
2 Barddhaman Jn (BWN)
15:53
15:58
5 min
1
95 km
3 Durgapur (DGR)
16:42
16:44
2 min
1
158 km
4 Raniganj (RNG)
17:01
17:02
1 min
1
182 km
5 Asansol Jn (ASN)
17:27
17:35
8 min
1
200 km
6 Kulti (ULT)
17:50
17:51
1 min
1
214 km
7 Barakar (BRR)
17:56
17:57
1 min
1
218 km
8 Kumardubi (KMME)
18:01
18:02
1 min
1
220 km
9 Dhanbad Jn (DHN)
18:58
19:08
10 min
1
259 km
10 Katrasgarh (KTH)
19:36
19:38
2 min
1
272 km
11 Chandrapura (CRP)
20:23
20:25
2 min
1
293 km
12 Bhandaridah (BHME)
20:31
20:32
1 min
1
300 km
13 Phusro (PUS)
20:39
20:40
1 min
1
305 km
14 Bermo (BRMO)
20:49
20:50
1 min
1
310 km
15 Bokaro Thermal (BKRO)
21:02
21:03
1 min
1
319 km
16 Gumia (GMIA)
21:11
21:12
1 min
1
325 km
17 Chainpur (CNPR)
21:39
21:40
1 min
1
356 km
18 Ranchi Road (RRME)
21:54
21:56
2 min
1
368 km
19 Barka Kana (BRKA)
22:15
22:30
15 min
1
377 km
20 Patratu (PTRU)
22:59
23:00
1 min
1
397 km
21 Ray (RAY)
23:29
23:30
1 min
1
426 km
22 Khalari (KLRE)
23:40
23:41
1 min
1
433 km
23 Mccluskieganj (MGME)
23:50
23:51
1 min
1
439 km
24 Tori (TORI)
00:11
00:12
1 min
2
462 km
25 Latehar (LTHR)
00:43
00:44
1 min
2
494 km
26 Barwadih Jn (BRWD)
01:22
01:32
10 min
2
535 km
27 Daltonganj (DTO)
01:55
02:00
5 min
2
562 km
28 Garwa Road (GHD)
02:50
02:55
5 min
2
595 km
29 Garhwa (GHQ)
03:05
03:06
1 min
2
605 km
30 Nagar Untari (NUQ)
03:37
03:38
1 min
2
639 km
31 Wyndhamganj (WDM)
03:53
03:54
1 min
2
651 km
32 Duddhinagar (DXN)
04:19
04:20
1 min
2
674 km
33 Renukut (RNQ)
04:44
04:45
1 min
2
695 km
34 Chopan (CPU)
05:38
06:08
30 min
2
737 km
35 Obra Dam (OBR)
06:42
06:43
1 min
2
749 km
36 Singrauli (SGRL)
08:40
08:50
10 min
2
800 km
37 Sareigram (SGAM)
09:53
09:54
1 min
2
857 km
38 Beohari (BEHR)
11:15
11:20
5 min
2
949 km
39 Khanna Banjari (KHBJ)
12:13
12:15
2 min
2
1010 km
40 Katni (KTE)
13:50
14:10
20 min
2
1061 km
41 Sihora Road (SHR)
14:46
14:47
1 min
2
1113 km
42 Jabalpur (JBP)
15:45
0
2
1152 km

Train Shaktipunj Express -11448 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Barddhaman Jn, Durgapur, Raniganj, Asansol Jn, Kulti, Barakar, Kumardubi, Dhanbad Jn, Katrasgarh, Chandrapura, Bhandaridah, Phusro, Bermo, Bokaro Thermal, Gumia, Chainpur, Ranchi Road, Barka Kana, Patratu, Ray, Khalari, Mccluskieganj, Tori, Latehar, Barwadih Jn, Daltonganj, Garwa Road, Garhwa, Nagar Untari, Wyndhamganj, Duddhinagar, Renukut, Chopan, Obra Dam, Singrauli, Sareigram, Beohari, Khanna Banjari, Katni, Sihora Road, Jabalpur,