Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sewagram Express - 12139


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
15:00
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
15:08
15:10
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
15:33
15:35
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
15:55
16:00
5 min
1
54 km
5 Kasara (KSRA)
17:03
17:05
2 min
1
121 km
6 Igatpuri (IGP)
17:43
17:45
2 min
1
137 km
7 Devlali (DVL)
18:23
18:25
2 min
1
182 km
8 Nasik Road (NK)
18:33
18:35
2 min
1
188 km
9 Niphad (NR)
18:58
19:00
2 min
1
219 km
10 Lasalgaon (LS)
19:18
19:20
2 min
1
236 km
11 Manmad Jn (MMR)
19:47
19:50
3 min
1
261 km
12 Nandgaon (NGN)
20:13
20:15
2 min
1
286 km
13 Chalisgaon Jn (CSN)
20:48
20:50
2 min
1
328 km
14 Pachora Jn (PC)
21:20
21:22
2 min
1
373 km
15 Jalgaon Jn (JL)
21:58
22:00
2 min
1
421 km
16 Bhusaval Jn (BSL)
22:35
22:40
5 min
1
445 km
17 Varangaon (VNA)
22:58
23:00
2 min
1
457 km
18 Bodwad (BDWD)
23:19
23:21
2 min
1
475 km
19 Malkapur (MKU)
23:35
23:37
2 min
1
495 km
20 Nandura (NN)
23:57
23:59
2 min
1
523 km
21 Jalamb Jn (JM)
00:08
00:10
2 min
2
535 km
22 Shegaon (SEG)
00:18
00:20
2 min
2
548 km
23 Akola Jn (AK)
01:00
01:05
5 min
2
585 km
24 Murtajapur (MZR)
01:35
01:37
2 min
2
622 km
25 Badnera Jn (BD)
02:45
02:50
5 min
2
664 km
26 Chandur (CND)
03:05
03:07
2 min
2
693 km
27 Dhamangaon (DMN)
03:20
03:22
2 min
2
709 km
28 Pulgaon Jn (PLO)
03:37
03:39
2 min
2
729 km
29 Wardha Jn (WR)
04:15
04:20
5 min
2
759 km
30 Sevagram (SEGM)
04:25
04:27
2 min
2
761 km
31 Sindi (SNI)
04:48
04:50
2 min
2
792 km
32 Ajni (AJNI)
05:35
05:37
2 min
2
835 km
33 Nagpur (NGP)
06:10
0
2
838 km

Train Sewagram Express -12139 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Kasara, Igatpuri, Devlali, Nasik Road, Niphad, Lasalgaon, Manmad Jn, Nandgaon, Chalisgaon Jn, Pachora Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Varangaon, Bodwad, Malkapur, Nandura, Jalamb Jn, Shegaon, Akola Jn, Murtajapur, Badnera Jn, Chandur, Dhamangaon, Pulgaon Jn, Wardha Jn, Sevagram, Sindi, Ajni, Nagpur,