Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sengottai Express - 06115


  ()
1 Chennai Egmore (MS)
15:10
0
1
0 km
2 Tambaram (TBM)
15:33
15:35
2 min
1
25 km
3 Chengalpattu (CGL)
16:03
16:05
2 min
1
56 km
4 Melmaruvattur (MLMR)
16:40
16:45
5 min
1
70 km
5 Villuparam Jn (VM)
17:55
18:00
5 min
1
159 km
6 Tirupadripulyur (TDPR)
18:38
18:40
2 min
1
201 km
7 Chidambaram (CDM)
19:18
19:20
2 min
1
244 km
8 Sirkazhi (SY)
19:38
19:40
2 min
1
255 km
9 Mayiladuturai J (MV)
20:00
20:05
5 min
1
281 km
10 Kumbakonam (KMU)
20:43
20:45
2 min
1
312 km
11 Thanjavur (TJ)
21:28
21:30
2 min
1
351 km
12 Tiruchchirapali (TPJ)
23:35
23:45
10 min
1
401 km
13 Dindigul Jn (DG)
01:45
01:50
5 min
2
495 km
14 Madurai Jn (MDU)
02:55
03:00
5 min
2
561 km
15 Tirumangalam (TMQ)
03:15
03:17
2 min
2
580 km
16 Virudunagar Jn (VPT)
03:38
03:40
2 min
2
604 km
17 Tiruttangal (TTL)
03:56
03:58
2 min
2
626 km
18 Sivakasi (SVKS)
04:03
04:05
2 min
2
629 km
19 Srivilliputtur (SVPR)
04:18
04:20
2 min
2
646 km
20 Rajapalayam (RJPM)
04:33
04:35
2 min
2
657 km
21 Sankarankovil (SNKL)
04:58
05:00
2 min
2
690 km
22 Pmbakvl Shandy (PBKS)
05:13
05:15
2 min
2
702 km
23 Kadaynallur (KDNL)
05:28
05:30
2 min
2
711 km
24 Tenkasi Jn (TSI)
05:50
05:55
5 min
2
727 km
25 Sengottai (SCT)
06:30
0
2
734 km

Train Sengottai Express -06115 from to passes through following stations:


Chennai Egmore, Tambaram, Chengalpattu, Melmaruvattur, Villuparam Jn, Tirupadripulyur, Chidambaram, Sirkazhi, Mayiladuturai J, Kumbakonam, Thanjavur, Tiruchchirapali, Dindigul Jn, Madurai Jn, Tirumangalam, Virudunagar Jn, Tiruttangal, Sivakasi, Srivilliputtur, Rajapalayam, Sankarankovil, Pmbakvl Shandy, Kadaynallur, Tenkasi Jn, Sengottai,