Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Seemanchal Express - 12487


  ()
1 Jogbani (JBN)
20:30
0
1
0 km
2 Forbesganj (FBG)
20:42
20:43
1 min
1
14 km
3 Arariya Court (ARQ)
21:07
21:08
1 min
1
42 km
4 Purnia Jn (PRNA)
21:40
21:42
2 min
1
81 km
5 Katihar Jn (KIR)
22:50
23:10
20 min
1
109 km
6 Khagaria (KGG)
00:53
00:54
1 min
2
232 km
7 Begu Sarai (BGS)
01:44
01:45
1 min
2
273 km
8 Patna Jn (PNBE)
05:10
05:20
10 min
2
398 km
9 Dildarnagar Jn (DLN)
07:40
07:42
2 min
2
552 km
10 Mughal Sarai Jn (MGS)
09:20
09:40
20 min
2
610 km
11 Allahabad Jn (ALD)
11:50
11:55
5 min
2
763 km
12 Kanpur Central (CNB)
14:20
14:25
5 min
2
957 km
13 Tundla Jn (TDL)
17:15
17:18
3 min
2
1187 km
14 Ghaziabad (GZB)
20:30
20:32
2 min
2
1371 km
15 Anand Vihar (ANVR)
20:55
0
2
1383 km

Train Seemanchal Express -12487 from to passes through following stations:


Jogbani, Forbesganj, Arariya Court, Purnia Jn, Katihar Jn, Khagaria, Begu Sarai, Patna Jn, Dildarnagar Jn, Mughal Sarai Jn, Allahabad Jn, Kanpur Central, Tundla Jn, Ghaziabad, Anand Vihar,