Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Secunderabad Patna Express - 12791


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
10:00
0
1
0 km
2 Kazipet Jn (KZJ)
12:00
12:02
2 min
1
132 km
3 Ramgundam (RDM)
13:05
13:07
2 min
1
225 km
4 Mancheral (MCI)
13:19
13:20
1 min
1
239 km
5 Belampalli (BPA)
13:43
13:44
1 min
1
258 km
6 Sirpur Kagazngr (SKZR)
14:28
14:29
1 min
1
297 km
7 Balharshah (BPQ)
16:00
16:10
10 min
1
367 km
8 Chandrapur (CD)
16:28
16:29
1 min
1
380 km
9 Sevagram (SEGM)
17:59
18:00
1 min
1
502 km
10 Nagpur (NGP)
19:20
19:30
10 min
1
578 km
11 Katol (KATL)
20:18
20:20
2 min
1
638 km
12 Betul (BZU)
22:13
22:15
2 min
1
768 km
13 Ghoradongri (GDYA)
23:04
23:05
1 min
1
805 km
14 Itarsi Jn (ET)
00:25
00:45
20 min
2
875 km
15 Jabalpur (JBP)
04:10
04:20
10 min
2
1120 km
16 Katni (KTE)
05:25
05:30
5 min
2
1211 km
17 Satna (STA)
07:10
07:20
10 min
2
1309 km
18 Allahabad Jn (ALD)
10:55
11:25
30 min
2
1487 km
19 Allahabad City (ALY)
11:33
11:35
2 min
2
1489 km
20 Gyanpur Road (GYN)
12:54
12:55
1 min
2
1551 km
21 Varanasi Jn (BSB)
14:25
14:35
10 min
2
1611 km
22 Mughal Sarai Jn (MGS)
15:10
15:25
15 min
2
1628 km
23 Dildarnagar Jn (DLN)
16:05
16:07
2 min
2
1686 km
24 Buxar (BXR)
16:38
16:40
2 min
2
1722 km
25 Patna Jn (PNBE)
19:10
0
2
1840 km

Train Secunderabad Patna Express -12791 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Sevagram, Nagpur, Katol, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Jabalpur, Katni, Satna, Allahabad Jn, Allahabad City, Gyanpur Road, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Dildarnagar Jn, Buxar, Patna Jn,