Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Secunderabad Jaipur Special - 09735


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
23:25
0
1
0 km
2 Kazipet Jn (KZJ)
01:15
01:17
2 min
2
132 km
3 Ramgundam (RDM)
02:15
02:17
2 min
2
225 km
4 Mancheral (MCI)
02:25
02:27
2 min
2
239 km
5 Belampalli (BPA)
02:55
02:57
2 min
2
258 km
6 Sirpur Kagazngr (SKZR)
03:25
03:27
2 min
2
297 km
7 Balharshah (BPQ)
06:00
06:10
10 min
2
367 km
8 Nagpur (NGP)
10:20
10:30
10 min
2
578 km
9 Itarsi Jn (ET)
16:05
16:10
5 min
2
875 km
10 Bhopal Jn (BPL)
18:10
18:20
10 min
2
966 km
11 Sehore (SEH)
19:01
19:03
2 min
2
1005 km
12 Shujalpur (SJP)
19:42
19:44
2 min
2
1047 km
13 Ujjain Jn (UJN)
21:25
21:35
10 min
2
1150 km
14 Nagda Jn (NAD)
22:45
23:10
25 min
2
1205 km
15 Kota Jn (KOTA)
02:00
02:10
10 min
3
1430 km
16 Sawai Madhopur (SWM)
03:40
04:00
20 min
3
1538 km
17 Bansthali Niwai (BNLW)
04:50
04:52
2 min
3
1603 km
18 Durgapura (DPA)
05:30
05:32
2 min
3
1662 km
19 Jaipur (JP)
05:55
0
3
1669 km

Train Secunderabad Jaipur Special -09735 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Nagpur, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Sehore, Shujalpur, Ujjain Jn, Nagda Jn, Kota Jn, Sawai Madhopur, Bansthali Niwai, Durgapura, Jaipur,