Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Secunderabad Guwahati Express - 12513


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
07:30
0
1
0 km
2 Vijayawada Jn (BZA)
13:05
13:20
15 min
1
351 km
3 Vishakapatnam (VSKP)
19:30
19:50
20 min
1
701 km
4 Vizianagram Jn (VZM)
20:45
20:47
2 min
1
762 km
5 Srikakulam Road (CHE)
21:40
21:42
2 min
1
831 km
6 Palasa (PSA)
22:45
22:47
2 min
1
904 km
7 Berhampur (BAM)
23:38
23:43
5 min
1
978 km
8 Balugan (BALU)
00:40
00:41
1 min
2
1054 km
9 Khurda Road Jn (KUR)
01:50
02:00
10 min
2
1125 km
10 Bhubaneswar (BBS)
02:20
02:25
5 min
2
1144 km
11 Cuttack (CTC)
03:45
03:50
5 min
2
1172 km
12 Jajpur K Road (JJKR)
04:39
04:40
1 min
2
1244 km
13 Bhadrakh (BHC)
05:33
05:35
2 min
2
1287 km
14 Balasore (BLS)
06:22
06:24
2 min
2
1349 km
15 Kharagpur Jn (KGP)
08:15
08:30
15 min
2
1467 km
16 Santragachi Jn (SRC)
10:07
10:08
1 min
2
1575 km
17 Howrah Jn (HWH)
10:55
11:15
20 min
2
1583 km
18 Bolpur S Niktn (BHP)
13:18
13:23
5 min
2
1729 km
19 Rampur Hat (RPH)
14:20
14:40
20 min
2
1789 km
20 New Farakka Jn (NFK)
16:26
16:28
2 min
2
1876 km
21 Malda Town (MLDT)
17:15
17:30
15 min
2
1910 km
22 Barsoi Jn (BOE)
18:39
18:41
2 min
2
1998 km
23 Kishanganj (KNE)
19:31
19:33
2 min
2
2056 km
24 New Jalpaiguri (NJP)
21:30
21:50
20 min
2
2143 km
25 New Cooch Behar (NCB)
23:42
23:44
2 min
2
2269 km
26 New Alipurdaur (NOQ)
00:02
00:04
2 min
3
2288 km
27 New Bongaigaon (NBQ)
02:20
02:25
5 min
3
2394 km
28 Rangiya Jn (RNY)
04:00
04:05
5 min
3
2504 km
29 Kamakhya (KYQ)
05:11
05:12
1 min
3
2545 km
30 Guwahati (GHY)
05:50
0
3
2551 km

Train Secunderabad Guwahati Express -12513 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Vijayawada Jn, Vishakapatnam, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Berhampur, Balugan, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn, Bolpur S Niktn, Rampur Hat, New Farakka Jn, Malda Town, Barsoi Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, New Cooch Behar, New Alipurdaur, New Bongaigaon, Rangiya Jn, Kamakhya, Guwahati,