Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Secunderabad Bikaner Express - 17037


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
23:15
0
1
0 km
2 Kazipet Jn (KZJ)
01:48
01:50
2 min
2
132 km
3 Sirpur Kagazngr (SKZR)
04:08
04:10
2 min
2
297 km
4 Balharshah (BPQ)
05:40
05:50
10 min
2
367 km
5 Chandrapur (CD)
06:10
06:12
2 min
2
380 km
6 Wardha Jn (WR)
08:00
08:05
5 min
2
499 km
7 Badnera Jn (BD)
09:45
09:50
5 min
2
594 km
8 Akola Jn (AK)
10:40
10:45
5 min
2
673 km
9 Malkapur (MKU)
11:48
11:50
2 min
2
763 km
10 Bhusaval Jn (BSL)
13:05
13:10
5 min
2
813 km
11 Jalgaon Jn (JL)
13:58
14:00
2 min
2
837 km
12 Amalner (AN)
15:12
15:14
2 min
2
892 km
13 Nandurbar (NDB)
17:25
17:30
5 min
2
988 km
14 Surat (ST)
21:17
21:22
5 min
2
1148 km
15 Vadodara Jn (BRC)
23:05
23:10
5 min
2
1277 km
16 Ahmedabad Jn (ADI)
01:00
01:20
20 min
3
1377 km
17 Mahesana Jn (MSH)
03:29
03:30
1 min
3
1450 km
18 Palanpur Jn (PNU)
04:59
05:00
1 min
3
1515 km
19 Abu Road (ABR)
05:56
06:06
10 min
3
1567 km
20 Marwar Jn (MJ)
09:25
09:33
8 min
3
1732 km
21 Pali Marwar (PMY)
10:00
10:01
1 min
3
1763 km
22 Luni Jn (LUNI)
10:38
10:41
3 min
3
1804 km
23 Jodhpur Jn (JU)
11:10
11:25
15 min
3
1836 km
24 Merta Road Jn (MTD)
13:04
13:09
5 min
3
1940 km
25 Nagaur (NGO)
14:23
14:24
1 min
3
1997 km
26 Nokha (NOK)
15:33
15:35
2 min
3
2048 km
27 Bikaner Jn (BKN)
17:10
0
3
2113 km

Train Secunderabad Bikaner Express -17037 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Wardha Jn, Badnera Jn, Akola Jn, Malkapur, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Amalner, Nandurbar, Surat, Vadodara Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Marwar Jn, Pali Marwar, Luni Jn, Jodhpur Jn, Merta Road Jn, Nagaur, Nokha, Bikaner Jn,